A6 IMPEX SA
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Dej, Str. BISTRIŢEI, 63
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 37.387.434 RON | 46.982.699 RON | 53.094.625 RON | −6.204.575 RON | −6.111.926 RON | 90.997.730 RON | 67.201.173 RON | 23.796.557 RON | 76.858.699 RON | 14.148.951 RON | 7.973.106 RON | 4.981.388 RON | 0 RON | 9.920 RON | 0 |
| 2024 | 12.885.465 RON | 22.672.048 RON | 30.082.031 RON | −7.412.272 RON | −7.409.983 RON | 78.248.157 RON | 65.902.147 RON | 12.346.010 RON | 69.446.426 RON | 8.811.651 RON | 361.486 RON | 911.028 RON | 0 RON | 9.920 RON | 30 |
| 2025 | 21.118.925 RON | 23.773.804 RON | 23.580.302 RON | 121.725 RON | 193.502 RON | 71.514.407 RON | 65.700.355 RON | 5.814.052 RON | 69.568.151 RON | 1.956.176 RON | 375.081 RON | 5.114.643 RON | 0 RON | 9.920 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (4)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (85)
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2530 Fabricarea armamentului și muniției
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2573 Fabricarea uneltelor
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
- 2720 Fabricarea de acumulatori și baterii
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 2811 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)
- 2813 Fabricarea de pompe și compresoare
- 2821 Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3530 Furnizarea de abur și aer condiționat
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 3900 Activități și servicii de decontaminare
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4677 Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4950 Transporturi prin conducte
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6491 Leasing financiar
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8292 Activități de ambalare
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3511 — Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
Top format din 146 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,39 M RON | 12,89 M RON | 21,12 M RON |
| Venituri totale | 46,98 M RON | 22,67 M RON | 23,77 M RON |
| Cheltuieli totale | 53,09 M RON | 30,08 M RON | 23,58 M RON |
| Rezultat net | −6,20 M RON | −7,41 M RON | 121,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,53 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,78 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 36,56 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 56,30 |
| Durata stocaj (zile) | 7 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,13 |
| Durata încasare (zile) | 88 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 14,15 M RON | 91,00 M RON | 15,6% |
| 2024 | 8,81 M RON | 78,25 M RON | 11,3% |
| 2025 | 1,96 M RON | 71,51 M RON | 2,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,39 M RON | 12,89 M RON | 21,12 M RON | ▲ 63,9% |
| Rezultat net | −6,20 M RON | −7,41 M RON | 121,7 K RON | ▲ 101,6% |
| Total active | 91,00 M RON | 78,25 M RON | 71,51 M RON | ▼ 8,6% |
| Capitaluri proprii | 76,86 M RON | 69,45 M RON | 69,57 M RON | ▲ 0,2% |
| Datorii totale | 14,15 M RON | 8,81 M RON | 1,96 M RON | ▼ 77,8% |
| Lichiditate curentă | 1,68 | 1,40 | 2,97 | ▲ 112,1% |
| Marjă netă (%) | -16,60 | -57,52 | 0,58 | ▲ 101,0% |
| Scor bonitate | 59 | 47 | 90 | ▲ 91,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (121,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.