FIDI ALPIN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, SCĂRIŞOARA, 5, 1, 2, 8, 400445
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 328.452 RON | 328.455 RON | 184.244 RON | 141.419 RON | 144.211 RON | 214.720 RON | 5.415 RON | 209.305 RON | 205.477 RON | 9.243 RON | 3.047 RON | 137.130 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 281.595 RON | 281.598 RON | 195.637 RON | 83.510 RON | 85.961 RON | 114.254 RON | 3.830 RON | 110.424 RON | 83.751 RON | 30.503 RON | 3.112 RON | 48.053 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 254.271 RON | 254.274 RON | 166.684 RON | 85.099 RON | 87.590 RON | 149.055 RON | 8.412 RON | 140.643 RON | 85.339 RON | 63.716 RON | 0 RON | 108.168 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4399 — Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Top format din 326 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 328,5 K RON | 281,6 K RON | 254,3 K RON |
| Venituri totale | 328,5 K RON | 281,6 K RON | 254,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 184,2 K RON | 195,6 K RON | 166,7 K RON |
| Rezultat net | 141,4 K RON | 83,5 K RON | 85,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 213,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,21 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,21 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,51 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,34 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,35 |
| Durata încasare (zile) | 155 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 9,2 K RON | 214,7 K RON | 4,3% |
| 2024 | 30,5 K RON | 114,3 K RON | 26,7% |
| 2025 | 63,7 K RON | 149,1 K RON | 42,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 328,5 K RON | 281,6 K RON | 254,3 K RON | ▼ 9,7% |
| Rezultat net | 141,4 K RON | 83,5 K RON | 85,1 K RON | ▲ 1,9% |
| Total active | 214,7 K RON | 114,3 K RON | 149,1 K RON | ▲ 30,5% |
| Capitaluri proprii | 205,5 K RON | 83,8 K RON | 85,3 K RON | ▲ 1,9% |
| Datorii totale | 9,2 K RON | 30,5 K RON | 63,7 K RON | ▲ 108,9% |
| Lichiditate curentă | 22,64 | 3,62 | 2,21 | ▼ 39,0% |
| Marjă netă (%) | 43,06 | 29,66 | 33,47 | ▲ 12,8% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | ▲ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (85,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.