Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ARHETIP BIROU DE ARHITECTURA SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. COMETEI, 5, 3400, MANSARDĂ
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 63.801 RON | 358.624 RON | 404.544 RON | −49.505 RON | −45.920 RON | 261.896 RON | 113.870 RON | 148.026 RON | −72.331 RON | 107.002 RON | 0 RON | 126.880 RON | 227.225 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 182.859 RON | 182.859 RON | 201.324 RON | −20.294 RON | −18.465 RON | 320.152 RON | 116.431 RON | 203.721 RON | −92.625 RON | 173.275 RON | 0 RON | 168.165 RON | 239.502 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 161.199 RON | 168.039 RON | 198.913 RON | −32.554 RON | −30.874 RON | 371.671 RON | 113.323 RON | 258.348 RON | −125.179 RON | 244.299 RON | 0 RON | 240.248 RON | 252.551 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 417.596 RON | 698.448 RON | 548.610 RON | 142.994 RON | 149.838 RON | 548.375 RON | 51.281 RON | 497.094 RON | 17.799 RON | 278.025 RON | 0 RON | 306.105 RON | 252.551 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 207.003 RON | 207.045 RON | 192.701 RON | 12.623 RON | 14.344 RON | 506.151 RON | 50.049 RON | 456.102 RON | 30.422 RON | 223.178 RON | 0 RON | 432.993 RON | 252.551 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 202.503 RON | 202.503 RON | 254.139 RON | −53.308 RON | −51.636 RON | 446.805 RON | 79.840 RON | 366.965 RON | −22.886 RON | 217.140 RON | 3.768 RON | 348.647 RON | 252.551 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 340.229 RON | 340.229 RON | 332.031 RON | 2.487 RON | 8.198 RON | 582.230 RON | 193.256 RON | 388.974 RON | −20.399 RON | 350.157 RON | 0 RON | 366.784 RON | 252.551 RON | 79 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7111 — Activități de arhitectură
Top format din 583 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−20.399 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 63,8 K RON | 182,9 K RON | 161,2 K RON | 417,6 K RON | 207,0 K RON | 202,5 K RON | 340,2 K RON |
| Venituri totale | 358,6 K RON | 182,9 K RON | 168,0 K RON | 698,4 K RON | 207,0 K RON | 202,5 K RON | 340,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 404,5 K RON | 201,3 K RON | 198,9 K RON | 548,6 K RON | 192,7 K RON | 254,1 K RON | 332,0 K RON |
| Rezultat net | −49,5 K RON | −20,3 K RON | −32,6 K RON | 143,0 K RON | 12,6 K RON | −53,3 K RON | 2,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 355,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,11 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,11 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,66 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,93 |
| Durata încasare (zile) | 394 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 107,0 K RON | 261,9 K RON | 40,9% |
| 2020 | 173,3 K RON | 320,2 K RON | 54,1% |
| 2021 | 244,3 K RON | 371,7 K RON | 65,7% |
| 2022 | 278,0 K RON | 548,4 K RON | 50,7% |
| 2023 | 223,2 K RON | 506,2 K RON | 44,1% |
| 2024 | 217,1 K RON | 446,8 K RON | 48,6% |
| 2025 | 350,2 K RON | 582,2 K RON | 60,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 63,8 K RON | 182,9 K RON | 161,2 K RON | 417,6 K RON | 207,0 K RON | 202,5 K RON | 340,2 K RON | ▲ 68,0% |
| Rezultat net | −49,5 K RON | −20,3 K RON | −32,6 K RON | 143,0 K RON | 12,6 K RON | −53,3 K RON | 2,5 K RON | ▲ 104,7% |
| Total active | 261,9 K RON | 320,2 K RON | 371,7 K RON | 548,4 K RON | 506,2 K RON | 446,8 K RON | 582,2 K RON | ▲ 30,3% |
| Capitaluri proprii | −72,3 K RON | −92,6 K RON | −125,2 K RON | 17,8 K RON | 30,4 K RON | −22,9 K RON | −20,4 K RON | ▲ 10,9% |
| Datorii totale | 107,0 K RON | 173,3 K RON | 244,3 K RON | 278,0 K RON | 223,2 K RON | 217,1 K RON | 350,2 K RON | ▲ 61,3% |
| Lichiditate curentă | 1,38 | 1,18 | 1,06 | 1,79 | 2,04 | 1,69 | 1,11 | ▼ 34,3% |
| Marjă netă (%) | -77,59 | -11,10 | -20,19 | 34,24 | 6,10 | -26,32 | 0,73 | ▲ 102,8% |
| Scor bonitate | 31 | 39 | 24 | 78 | 65 | 29 | 52 | ▲ 79,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 355,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.