Publicitate

CONTROLIX S.R.L.

CUI: 30992148 J12/3282/2012 SRL Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30992148
Cod înmatriculare J12/3282/2012
EUID ROONRC.J12/3282/2012
Data înmatriculării 2012-12-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, NARCISELOR, 43E

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Stradă: NARCISELOR
Număr: 43E

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 931.412 RON 932.025 RON 651.583 RON 271.314 RON 280.442 RON 450.903 RON 82.399 RON 368.504 RON 271.554 RON 179.349 RON 72.097 RON 225.238 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.390.359 RON 1.390.543 RON 871.883 RON 480.244 RON 518.660 RON 681.342 RON 91.119 RON 590.223 RON 480.484 RON 200.858 RON 63.814 RON 455.298 RON 0 RON 0 RON 4
2025 2.039.157 RON 2.041.419 RON 1.630.966 RON 346.371 RON 410.453 RON 949.548 RON 285.522 RON 664.026 RON 346.611 RON 602.937 RON 55.161 RON 572.318 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

GHIŞE RADU LUCIAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,586 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,04 M RON
Rezultat Net 2025
346,4 K RON
Total Active 2025
949,5 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 931,4 K RON 1,39 M RON 2,04 M RON
Venituri totale 932,0 K RON 1,39 M RON 2,04 M RON
Cheltuieli totale 651,6 K RON 871,9 K RON 1,63 M RON
Rezultat net 271,3 K RON 480,2 K RON 346,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,56 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,10 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,01 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,57 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate285,5 K RON (30.1%)
Active circulante664,0 K RON (69.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri55,2 K RON
Creanțe572,3 K RON
Numerar36,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 36,97
Durata stocaj (zile) 10
Rotație creanțe (ori/an) 3,56
Durata încasare (zile) 102

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
20,1%
Marjă netă
17,0%
ROA
36,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 179,3 K RON 450,9 K RON 39,8%
2024 200,9 K RON 681,3 K RON 29,5%
2025 602,9 K RON 949,5 K RON 63,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 931,4 K RON 1,39 M RON 2,04 M RON ▲ 46,7%
Rezultat net 271,3 K RON 480,2 K RON 346,4 K RON ▼ 27,9%
Total active 450,9 K RON 681,3 K RON 949,5 K RON ▲ 39,4%
Capitaluri proprii 271,6 K RON 480,5 K RON 346,6 K RON ▼ 27,9%
Datorii totale 179,3 K RON 200,9 K RON 602,9 K RON ▲ 200,2%
Lichiditate curentă 2,05 2,94 1,10 ▼ 62,5%
Marjă netă (%) 29,13 34,54 16,99 ▼ 50,8%
Scor bonitate 87 100 72 ▼ 28,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (346,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,56 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate