Publicitate

RIVA FORCE INVEST S.R.L.

CUI: 40278970 J12/5372/2018 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40278970
Cod înmatriculare J12/5372/2018
EUID ROONRC.J12/5372/2018
Data înmatriculării 2018-12-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, SLĂNIC, 1, 11, 400413

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: SLĂNIC
Număr: 1
Apartament: 11
Cod poștal: 400413

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 160.824 RON 221.885 RON 2.994.375 RON −2.774.098 RON −2.772.490 RON 10.997.144 RON 8.365.640 RON 2.631.504 RON −1.871.788 RON 12.877.932 RON 1.351.423 RON 167.715 RON 0 RON 9.000 RON 1
2023 2.106.362 RON 2.163.621 RON 1.458.529 RON 684.028 RON 705.092 RON 10.220.571 RON 8.466.053 RON 1.754.518 RON −1.187.760 RON 11.408.331 RON 1.364.877 RON 211.091 RON 0 RON 0 RON 2
2024 3.122.871 RON 5.440.488 RON 3.190.976 RON 2.227.419 RON 2.249.512 RON 12.817.841 RON 10.709.104 RON 2.108.737 RON 1.040.958 RON 11.776.883 RON 1.368.028 RON 183.101 RON 0 RON 0 RON 2
2025 6.051.093 RON 6.071.711 RON 4.008.066 RON 1.872.689 RON 2.063.645 RON 11.658.513 RON 10.827.554 RON 830.959 RON 2.913.648 RON 8.744.865 RON 562.238 RON 358.994 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (3)

RUS DORETA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
RUS FLAVIU
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
RUS DIANA-VICTORIȚA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 198 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
6,05 M RON
Rezultat Net 2025
1,87 M RON
Total Active 2025
11,66 M RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 160,8 K RON 2,11 M RON 3,12 M RON 6,05 M RON
Venituri totale 221,9 K RON 2,16 M RON 5,44 M RON 6,07 M RON
Cheltuieli totale 2,99 M RON 1,46 M RON 3,19 M RON 4,01 M RON
Rezultat net −2,77 M RON 684,0 K RON 2,23 M RON 1,87 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,53 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,10 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,33 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,83 M RON (92.9%)
Active circulante831,0 K RON (7.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri562,2 K RON
Creanțe359,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,76
Durata stocaj (zile) 34
Rotație creanțe (ori/an) 16,86
Durata încasare (zile) 22

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,1%
Marjă netă
31,0%
ROA
16,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 12,88 M RON 11,00 M RON 117,1%
2023 11,41 M RON 10,22 M RON 111,6%
2024 11,78 M RON 12,82 M RON 91,9%
2025 8,74 M RON 11,66 M RON 75,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 160,8 K RON 2,11 M RON 3,12 M RON 6,05 M RON ▲ 93,8%
Rezultat net −2,77 M RON 684,0 K RON 2,23 M RON 1,87 M RON ▼ 15,9%
Total active 11,00 M RON 10,22 M RON 12,82 M RON 11,66 M RON ▼ 9,0%
Capitaluri proprii −1,87 M RON −1,19 M RON 1,04 M RON 2,91 M RON ▲ 179,9%
Datorii totale 12,88 M RON 11,41 M RON 11,78 M RON 8,74 M RON ▼ 25,7%
Lichiditate curentă 0,20 0,15 0,18 0,10 ▼ 47,0%
Marjă netă (%) -1.724,93 32,47 71,33 30,95 ▼ 56,6%
Scor bonitate 19 50 61 55 ▼ 9,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,87 M RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,53 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate