Publicitate

CT DEFENSE S.R.L.

CUI: 38412840 J2017006206121 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38412840
Cod înmatriculare J2017006206121
EUID ROONRC.J2017006206121
Data înmatriculării 2017-10-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 27 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Becas, 19-21, C1, 6, 400483

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Becas
Număr: 19-21
Bloc: C1
Apartament: 6
Cod poștal: 400483

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 14.281.487 RON 14.337.287 RON 11.420.341 RON 2.516.367 RON 2.916.946 RON 5.791.744 RON 71.114 RON 5.720.630 RON 4.648.037 RON 1.186.904 RON 0 RON 3.087.321 RON 0 RON 43.197 RON 23
2024 15.531.600 RON 15.673.965 RON 13.857.722 RON 1.565.513 RON 1.816.243 RON 5.942.942 RON 54.421 RON 5.888.521 RON 4.994.652 RON 994.028 RON 0 RON 3.592.192 RON 0 RON 45.738 RON 30
2025 14.493.762 RON 14.553.522 RON 15.637.677 RON −1.084.155 RON −1.084.155 RON 5.543.914 RON 50.570 RON 5.493.344 RON 3.962.998 RON 1.589.786 RON 0 RON 4.721.729 RON 0 RON 8.870 RON 27

Reprezentanți și administratori (2)

CIOBANU ALEXANDRU-DANIEL
administrator
Gorj, România
Pagina administratorului
PUȘOIU ANDREI-TIBERIU
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (30)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 198 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.084.155 RON)
Cifra de Afaceri 2025
14,49 M RON
Rezultat Net 2025
−1,08 M RON
Total Active 2025
5,54 M RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 14,28 M RON 15,53 M RON 14,49 M RON
Venituri totale 14,34 M RON 15,67 M RON 14,55 M RON
Cheltuieli totale 11,42 M RON 13,86 M RON 15,64 M RON
Rezultat net 2,52 M RON 1,57 M RON −1,08 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 14,98 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,46 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,46 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,49 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,49 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate50,6 K RON (0.9%)
Active circulante5,49 M RON (99.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe4,72 M RON
Numerar771,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 3,07
Durata încasare (zile) 119

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-7,5%
Marjă netă
-7,5%
ROA
-19,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,19 M RON 5,79 M RON 20,5%
2024 994,0 K RON 5,94 M RON 16,7%
2025 1,59 M RON 5,54 M RON 28,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 14,28 M RON 15,53 M RON 14,49 M RON ▼ 6,7%
Rezultat net 2,52 M RON 1,57 M RON −1,08 M RON ▼ 169,3%
Total active 5,79 M RON 5,94 M RON 5,54 M RON ▼ 6,7%
Capitaluri proprii 4,65 M RON 4,99 M RON 3,96 M RON ▼ 20,7%
Datorii totale 1,19 M RON 994,0 K RON 1,59 M RON ▲ 59,9%
Lichiditate curentă 4,82 5,92 3,46 ▼ 41,7%
Marjă netă (%) 17,62 10,08 -7,48 ▼ 174,2%
Scor bonitate 87 95 57 ▼ 40,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Lichiditate curentă bună (3.46), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 14,98 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate