Publicitate

COLORIA STUDIO DESIGN SRL

CUI: 32287039 J13/2134/2013 SRL Constanţa, Municipiul Constanţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32287039
Cod înmatriculare J13/2134/2013
EUID ROONRC.J13/2134/2013
Data înmatriculării 2013-09-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Constanţa, SFÂNTUL IOAN DAMASCHIN, 6, 2+M, 4, lot 1

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Constanţa
Stradă: SFÂNTUL IOAN DAMASCHIN
Număr: 6
Etaj: 2+M
Apartament: 4
Completare adresă: lot 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 293.007 RON 293.256 RON 338.224 RON −47.901 RON −44.968 RON 384.621 RON 145.496 RON 239.125 RON −75.961 RON 460.582 RON 157.208 RON 78.904 RON 0 RON 0 RON 1
2024 551.684 RON 559.966 RON 455.783 RON 91.500 RON 104.183 RON 391.810 RON 77.635 RON 314.175 RON 15.539 RON 376.271 RON 209.732 RON 103.656 RON 0 RON 0 RON 1
2025 925.344 RON 925.979 RON 580.642 RON 322.338 RON 345.337 RON 534.366 RON 45.684 RON 488.682 RON 337.877 RON 196.489 RON 252.098 RON 121.107 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PARCONIE CIPRIAN-CORNEL
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 13 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
925,3 K RON
Rezultat Net 2025
322,3 K RON
Total Active 2025
534,4 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 293,0 K RON 551,7 K RON 925,3 K RON
Venituri totale 293,3 K RON 560,0 K RON 926,0 K RON
Cheltuieli totale 338,2 K RON 455,8 K RON 580,6 K RON
Rezultat net −47,9 K RON 91,5 K RON 322,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,22 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,49 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,20 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,59 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,72 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate45,7 K RON (8.5%)
Active circulante488,7 K RON (91.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri252,1 K RON
Creanțe121,1 K RON
Numerar115,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,67
Durata stocaj (zile) 99
Rotație creanțe (ori/an) 7,64
Durata încasare (zile) 48

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
37,3%
Marjă netă
34,8%
ROA
60,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 460,6 K RON 384,6 K RON 119,8%
2024 376,3 K RON 391,8 K RON 96,0%
2025 196,5 K RON 534,4 K RON 36,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 293,0 K RON 551,7 K RON 925,3 K RON ▲ 67,7%
Rezultat net −47,9 K RON 91,5 K RON 322,3 K RON ▲ 252,3%
Total active 384,6 K RON 391,8 K RON 534,4 K RON ▲ 36,4%
Capitaluri proprii −76,0 K RON 15,5 K RON 337,9 K RON ▲ 2.074,4%
Datorii totale 460,6 K RON 376,3 K RON 196,5 K RON ▼ 47,8%
Lichiditate curentă 0,52 0,84 2,49 ▲ 197,9%
Marjă netă (%) -16,35 16,59 34,83 ▲ 109,9%
Scor bonitate 24 66 100 ▲ 51,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (322,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.49), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,22 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate