Publicitate

TOTAL ECO GENUINE S.R.L.

CUI: 41504773 J13/2891/2019 SRL Constanţa, Municipiul Medgidia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41504773
Cod înmatriculare J13/2891/2019
EUID ROONRC.J13/2891/2019
Data înmatriculării 2019-08-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Medgidia, POPORULUI, 66+66 B, 905600

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Medgidia
Stradă: POPORULUI
Număr: 66+66 B
Cod poștal: 905600

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 14.853 RON −14.853 RON −14.853 RON 60.897 RON 59.099 RON 1.798 RON −14.653 RON 75.550 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 4.482 RON −4.482 RON −4.482 RON 59.615 RON 58.887 RON 728 RON −19.135 RON 78.750 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 40.084 RON 46.012 RON 15.414 RON 29.246 RON 30.598 RON 105.828 RON 58.675 RON 47.153 RON 10.111 RON 95.717 RON 0 RON 635 RON 0 RON 0 RON 0
2022 159.703 RON 159.727 RON 24.274 RON 132.637 RON 135.453 RON 252.179 RON 58.533 RON 193.646 RON 142.748 RON 109.431 RON 0 RON 70.957 RON 0 RON 0 RON 1
2023 160.437 RON 160.532 RON 65.069 RON 93.889 RON 95.463 RON 387.473 RON 58.533 RON 328.940 RON 236.637 RON 150.836 RON 0 RON 33.048 RON 0 RON 0 RON 1
2024 147.766 RON 147.868 RON 67.944 RON 78.667 RON 79.924 RON 383.198 RON 59.200 RON 323.998 RON 315.971 RON 67.227 RON 0 RON 165.078 RON 0 RON 0 RON 1
2025 121.591 RON 121.747 RON 67.762 RON 52.767 RON 53.985 RON 250.528 RON 59.200 RON 191.328 RON 168.739 RON 81.789 RON 0 RON 163.719 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

CRUCERU ANCA-CODRUȚA
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului
CRUCERU RADU-CONSTANTIN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 856 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
121,6 K RON
Rezultat Net 2025
52,8 K RON
Total Active 2025
250,5 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 40,1 K RON 159,7 K RON 160,4 K RON 147,8 K RON 121,6 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 46,0 K RON 159,7 K RON 160,5 K RON 147,9 K RON 121,7 K RON
Cheltuieli totale 14,9 K RON 4,5 K RON 15,4 K RON 24,3 K RON 65,1 K RON 67,9 K RON 67,8 K RON
Rezultat net −14,9 K RON −4,5 K RON 29,2 K RON 132,6 K RON 93,9 K RON 78,7 K RON 52,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 201,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,34 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,34 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,34 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,06 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate59,2 K RON (23.6%)
Active circulante191,3 K RON (76.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe163,7 K RON
Numerar27,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,74
Durata încasare (zile) 492

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
44,4%
Marjă netă
43,4%
ROA
21,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 75,6 K RON 60,9 K RON 124,1%
2020 78,8 K RON 59,6 K RON 132,1%
2021 95,7 K RON 105,8 K RON 90,5%
2022 109,4 K RON 252,2 K RON 43,4%
2023 150,8 K RON 387,5 K RON 38,9%
2024 67,2 K RON 383,2 K RON 17,5%
2025 81,8 K RON 250,5 K RON 32,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 40,1 K RON 159,7 K RON 160,4 K RON 147,8 K RON 121,6 K RON ▼ 17,7%
Rezultat net −14,9 K RON −4,5 K RON 29,2 K RON 132,6 K RON 93,9 K RON 78,7 K RON 52,8 K RON ▼ 32,9%
Total active 60,9 K RON 59,6 K RON 105,8 K RON 252,2 K RON 387,5 K RON 383,2 K RON 250,5 K RON ▼ 34,6%
Capitaluri proprii −14,7 K RON −19,1 K RON 10,1 K RON 142,7 K RON 236,6 K RON 316,0 K RON 168,7 K RON ▼ 46,6%
Datorii totale 75,6 K RON 78,8 K RON 95,7 K RON 109,4 K RON 150,8 K RON 67,2 K RON 81,8 K RON ▲ 21,7%
Lichiditate curentă 0,02 0,01 0,49 1,77 2,18 4,82 2,34 ▼ 51,5%
Marjă netă (%) 72,96 83,05 58,52 53,24 43,40 ▼ 18,5%
Scor bonitate 22 22 56 95 87 87 80 ▼ 8,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (52,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 201,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate