Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
JOMANI 4U START S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, ŞTEFAN CEL MARE, 57, M17, C, 1, 25, 900683
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 79.737 RON | 80.087 RON | 56.016 RON | 22.016 RON | 24.071 RON | 23.077 RON | 0 RON | 23.077 RON | 22.216 RON | 861 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 72.635 RON | 73.024 RON | 20.164 RON | 50.242 RON | 52.860 RON | 72.458 RON | 0 RON | 72.458 RON | 72.458 RON | 0 RON | 270 RON | 60.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 29.235 RON | 29.235 RON | 24.540 RON | −277 RON | 4.695 RON | 53.759 RON | 4.791 RON | 48.968 RON | 50.165 RON | 3.594 RON | 0 RON | 38.335 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 11.500 RON | 11.514 RON | 7.154 RON | 3.676 RON | 4.360 RON | 57.702 RON | 3.958 RON | 53.744 RON | 53.841 RON | 3.861 RON | 0 RON | 43.507 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7420 Activități fotografice
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 789 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 79,7 K RON | 72,6 K RON | 29,2 K RON | 11,5 K RON |
| Venituri totale | 80,1 K RON | 73,0 K RON | 29,2 K RON | 11,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 56,0 K RON | 20,2 K RON | 24,5 K RON | 7,2 K RON |
| Rezultat net | 22,0 K RON | 50,2 K RON | −277 RON | 3,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −13,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,92 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 13,92 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 14,94 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,26 |
| Durata încasare (zile) | 1.381 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 861 RON | 23,1 K RON | 3,7% |
| 2023 | 0 RON | 72,5 K RON | 0,0% |
| 2024 | 3,6 K RON | 53,8 K RON | 6,7% |
| 2025 | 3,9 K RON | 57,7 K RON | 6,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 79,7 K RON | 72,6 K RON | 29,2 K RON | 11,5 K RON | ▼ 60,7% |
| Rezultat net | 22,0 K RON | 50,2 K RON | −277 RON | 3,7 K RON | ▲ 1.427,1% |
| Total active | 23,1 K RON | 72,5 K RON | 53,8 K RON | 57,7 K RON | ▲ 7,3% |
| Capitaluri proprii | 22,2 K RON | 72,5 K RON | 50,2 K RON | 53,8 K RON | ▲ 7,3% |
| Datorii totale | 861 RON | 0 RON | 3,6 K RON | 3,9 K RON | ▲ 7,4% |
| Lichiditate curentă | 26,80 | – | 13,62 | 13,92 | ▲ 2,2% |
| Marjă netă (%) | 27,61 | 69,17 | -0,95 | 31,97 | ▲ 3.465,3% |
| Scor bonitate | 87 | 67 | 57 | 95 | ▲ 66,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.92), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.