Publicitate

VEGEAR ELENIS SRL

CUI: 35882936 J13/839/2016 SRL Constanţa, Municipiul Constanţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35882936
Cod înmatriculare J13/839/2016
EUID ROONRC.J13/839/2016
Data înmatriculării 2016-03-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Constanţa, BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU, 100, H3, A, 2, 9, 900394, CAMERA NR. 1

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Constanţa
Stradă: BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU
Număr: 100
Bloc: H3
Scară: A
Etaj: 2
Apartament: 9
Cod poștal: 900394
Completare adresă: CAMERA NR. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 48.343 RON 68.161 RON 78.027 RON −10.548 RON −9.866 RON 7.276 RON 0 RON 7.276 RON −66.237 RON 73.513 RON 4.465 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2020 24.797 RON 24.797 RON 29.382 RON −6.269 RON −4.585 RON 2.997 RON 0 RON 2.997 RON −72.506 RON 75.503 RON 1.890 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 41.226 RON 42.105 RON 43.104 RON −1.667 RON −999 RON 2.888 RON 0 RON 2.888 RON −74.173 RON 77.061 RON 1.925 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 60.264 RON 65.413 RON 39.419 RON 24.032 RON 25.994 RON 4.566 RON 0 RON 4.566 RON −50.141 RON 54.707 RON 4.566 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 46.395 RON 53.041 RON 37.540 RON 12.591 RON 15.501 RON 15.000 RON 0 RON 15.000 RON −37.550 RON 52.550 RON 13.016 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 100.581 RON 110.006 RON 67.370 RON 35.678 RON 42.636 RON 6.933 RON 0 RON 6.933 RON −1.872 RON 8.805 RON 1.674 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 59.202 RON 59.891 RON 34.456 RON 21.371 RON 25.435 RON 31.521 RON 0 RON 31.521 RON 19.499 RON 12.022 RON 2.147 RON 72 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

RUCEA VANGHELIŢA
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 557 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
59,2 K RON
Rezultat Net 2025
21,4 K RON
Total Active 2025
31,5 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 48,3 K RON 24,8 K RON 41,2 K RON 60,3 K RON 46,4 K RON 100,6 K RON 59,2 K RON
Venituri totale 68,2 K RON 24,8 K RON 42,1 K RON 65,4 K RON 53,0 K RON 110,0 K RON 59,9 K RON
Cheltuieli totale 78,0 K RON 29,4 K RON 43,1 K RON 39,4 K RON 37,5 K RON 67,4 K RON 34,5 K RON
Rezultat net −10,5 K RON −6,3 K RON −1,7 K RON 24,0 K RON 12,6 K RON 35,7 K RON 21,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 81,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,62 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,44 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,44 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,62 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante31,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,1 K RON
Creanțe72 RON
Numerar29,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 27,57
Durata stocaj (zile) 13
Rotație creanțe (ori/an) 822,25
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
43,0%
Marjă netă
36,1%
ROA
67,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 73,5 K RON 7,3 K RON 1.010,4%
2020 75,5 K RON 3,0 K RON 2.519,3%
2021 77,1 K RON 2,9 K RON 2.668,3%
2022 54,7 K RON 4,6 K RON 1.198,1%
2023 52,6 K RON 15,0 K RON 350,3%
2024 8,8 K RON 6,9 K RON 127,0%
2025 12,0 K RON 31,5 K RON 38,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 48,3 K RON 24,8 K RON 41,2 K RON 60,3 K RON 46,4 K RON 100,6 K RON 59,2 K RON ▼ 41,1%
Rezultat net −10,5 K RON −6,3 K RON −1,7 K RON 24,0 K RON 12,6 K RON 35,7 K RON 21,4 K RON ▼ 40,1%
Total active 7,3 K RON 3,0 K RON 2,9 K RON 4,6 K RON 15,0 K RON 6,9 K RON 31,5 K RON ▲ 354,7%
Capitaluri proprii −66,2 K RON −72,5 K RON −74,2 K RON −50,1 K RON −37,6 K RON −1,9 K RON 19,5 K RON ▲ 1.141,6%
Datorii totale 73,5 K RON 75,5 K RON 77,1 K RON 54,7 K RON 52,6 K RON 8,8 K RON 12,0 K RON ▲ 36,5%
Lichiditate curentă 0,10 0,04 0,04 0,08 0,29 0,79 2,62 ▲ 233,0%
Marjă netă (%) -21,82 -25,28 -4,04 39,88 27,14 35,47 36,10 ▲ 1,8%
Scor bonitate 19 19 27 55 42 60 87 ▲ 45,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (21,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 81,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate