Publicitate

FISHENDA S.R.L.

CUI: 45110461 J14/401/2021 SRL Covasna, Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45110461
Cod înmatriculare J14/401/2021
EUID ROONRC.J14/401/2021
Data înmatriculării 2021-10-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Covasna, Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, SÂNCRAIU, 789, 527107

Țară: România
Județ: Covasna
Localitate: Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni
Stradă: SÂNCRAIU
Număr: 789
Cod poștal: 527107

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 207.069 RON 208.969 RON 213.703 RON −6.804 RON −4.734 RON 27.408 RON 0 RON 27.408 RON −6.604 RON 41.312 RON 19.124 RON 0 RON 0 RON 7.300 RON 1
2023 274.476 RON 274.476 RON 223.878 RON 47.853 RON 50.598 RON 62.769 RON 33.580 RON 29.189 RON 41.249 RON 21.520 RON 22.239 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 242.551 RON 242.551 RON 233.422 RON 8.884 RON 9.129 RON 64.896 RON 29.566 RON 35.330 RON 50.133 RON 14.763 RON 22.019 RON 7.352 RON 0 RON 0 RON 1
2025 236.023 RON 236.023 RON 211.248 RON 20.795 RON 24.775 RON 72.112 RON 36.813 RON 35.299 RON 30.928 RON 41.184 RON 26.753 RON 1.900 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

SEBESTYÉN ÁGOTA
administrator
Covasna, România
Pagina administratorului
SEBESTYÉN ENDRE
administrator
Covasna, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Covasna, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 6 companii din județul Covasna. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.86) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
236,0 K RON
Rezultat Net 2025
20,8 K RON
Total Active 2025
72,1 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 207,1 K RON 274,5 K RON 242,6 K RON 236,0 K RON
Venituri totale 209,0 K RON 274,5 K RON 242,6 K RON 236,0 K RON
Cheltuieli totale 213,7 K RON 223,9 K RON 233,4 K RON 211,2 K RON
Rezultat net −6,8 K RON 47,9 K RON 8,9 K RON 20,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 253,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,86 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,21 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,16 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,75 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate36,8 K RON (51%)
Active circulante35,3 K RON (49%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri26,8 K RON
Creanțe1,9 K RON
Numerar6,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,82
Durata stocaj (zile) 41
Rotație creanțe (ori/an) 124,22
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,5%
Marjă netă
8,8%
ROA
28,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 41,3 K RON 27,4 K RON 150,7%
2023 21,5 K RON 62,8 K RON 34,3%
2024 14,8 K RON 64,9 K RON 22,8%
2025 41,2 K RON 72,1 K RON 57,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 207,1 K RON 274,5 K RON 242,6 K RON 236,0 K RON ▼ 2,7%
Rezultat net −6,8 K RON 47,9 K RON 8,9 K RON 20,8 K RON ▲ 134,1%
Total active 27,4 K RON 62,8 K RON 64,9 K RON 72,1 K RON ▲ 11,1%
Capitaluri proprii −6,6 K RON 41,2 K RON 50,1 K RON 30,9 K RON ▼ 38,3%
Datorii totale 41,3 K RON 21,5 K RON 14,8 K RON 41,2 K RON ▲ 179,0%
Lichiditate curentă 0,66 1,36 2,39 0,86 ▼ 64,2%
Marjă netă (%) -3,29 17,43 3,66 8,81 ▲ 140,7%
Scor bonitate 24 90 77 60 ▼ 22,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 253,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate