Publicitate

PHASER GUN PR S.R.L.

CUI: 43744195 J14/75/2021 SRL Covasna, Municipiul Sfântu Gheorghe
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43744195
Cod înmatriculare J14/75/2021
EUID ROONRC.J14/75/2021
Data înmatriculării 2021-02-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Covasna, Municipiul Sfântu Gheorghe, MIHAI VITEAZUL, 2, 3, B, 3, 8

Țară: România
Județ: Covasna
Localitate: Municipiul Sfântu Gheorghe
Stradă: MIHAI VITEAZUL
Număr: 2
Bloc: 3
Scară: B
Etaj: 3
Apartament: 8

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 161.407 RON 161.407 RON 14.243 RON 127.150 RON 147.164 RON 196.017 RON 14.752 RON 181.265 RON 132.556 RON 63.461 RON 0 RON 140.723 RON 0 RON 0 RON 0
2024 235.992 RON 236.043 RON 71.532 RON 137.389 RON 164.511 RON 313.186 RON 128.830 RON 184.356 RON 138.589 RON 174.597 RON 0 RON 137.310 RON 0 RON 0 RON 0
2025 216.685 RON 216.719 RON 124.321 RON 71.682 RON 92.398 RON 210.320 RON 109.310 RON 101.010 RON 72.961 RON 163.411 RON 0 RON 76.500 RON 0 RON 26.052 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

KISS BENCE
administrator
Covasna, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Covasna, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4 companii din județul Covasna. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.62) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
216,7 K RON
Rezultat Net 2025
71,7 K RON
Total Active 2025
210,3 K RON
Scor Bonitate
58/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 58/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 161,4 K RON 236,0 K RON 216,7 K RON
Venituri totale 161,4 K RON 236,0 K RON 216,7 K RON
Cheltuieli totale 14,2 K RON 71,5 K RON 124,3 K RON
Rezultat net 127,2 K RON 137,4 K RON 71,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 260,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,62 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,62 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate109,3 K RON (52%)
Active circulante101,0 K RON (48%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe76,5 K RON
Numerar24,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,83
Durata încasare (zile) 129

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
42,6%
Marjă netă
33,1%
ROA
34,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 63,5 K RON 196,0 K RON 32,4%
2024 174,6 K RON 313,2 K RON 55,8%
2025 163,4 K RON 210,3 K RON 77,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

58
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 161,4 K RON 236,0 K RON 216,7 K RON ▼ 8,2%
Rezultat net 127,2 K RON 137,4 K RON 71,7 K RON ▼ 47,8%
Total active 196,0 K RON 313,2 K RON 210,3 K RON ▼ 32,8%
Capitaluri proprii 132,6 K RON 138,6 K RON 73,0 K RON ▼ 47,4%
Datorii totale 63,5 K RON 174,6 K RON 163,4 K RON ▼ 6,4%
Lichiditate curentă 2,86 1,06 0,62 ▼ 41,5%
Marjă netă (%) 78,78 58,22 33,08 ▼ 43,2%
Scor bonitate 87 80 58 ▼ 27,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (71,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 260,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate