Publicitate

LENOX COM SRL

CUI: 15925595 J15/960/2003 SRL Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 15925595
Cod înmatriculare J15/960/2003
EUID ROONRC.J15/960/2003
Data înmatriculării 2003-11-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, Str. PACII, A4, B, 2

Țară: România
Județ: Dâmboviţa
Localitate: Municipiul Târgovişte
Sector: 0
Stradă: Str. PACII
Bloc: A4
Scară: B
Apartament: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 217.600 RON 217.600 RON 222.677 RON −7.253 RON −5.077 RON 18.580 RON 0 RON 18.580 RON 8.307 RON 10.273 RON 10.000 RON 6.836 RON 0 RON 0 RON 1
2024 140.000 RON 140.000 RON 147.645 RON −9.045 RON −7.645 RON 27.254 RON 0 RON 27.254 RON −738 RON 27.992 RON 10.000 RON 6.836 RON 0 RON 0 RON 1
2025 132.357 RON 132.357 RON 129.522 RON 2.445 RON 2.835 RON 51.141 RON 0 RON 51.141 RON 47.904 RON 3.237 RON 1.665 RON 6.836 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ȚIGĂNILĂ CRISTIAN ELVIS
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

  • VLACOV SRL — 12.7% cotă de piață (25.415.677 RON)
  • NENEA SRL — 11.1% cotă de piață (22.242.036 RON)
  • EMA SRL — 9.4% cotă de piață (18.899.436 RON)
  • TOMA-VIV SRL — 9.3% cotă de piață (18.578.125 RON)
  • JANDY SRL — 6.6% cotă de piață (13.317.755 RON)
  • NICORAL SRL — 4.9% cotă de piață (9.863.276 RON)
  • VADAN SRL — 4.8% cotă de piață (9.604.906 RON)
  • CICAVIEN SRL — 3.5% cotă de piață (7.077.270 RON)
  • ILIMAR SARY S.R.L. — 3.4% cotă de piață (6.820.736 RON)
  • LILI-SUYA COM S.R.L. — 3.1% cotă de piață (6.278.610 RON)
  • Alte 142 companii din domeniu — 31.1% cotă de piață

Top format din 152 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
132,4 K RON
Rezultat Net 2025
2,4 K RON
Total Active 2025
51,1 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 217,6 K RON 140,0 K RON 132,4 K RON
Venituri totale 217,6 K RON 140,0 K RON 132,4 K RON
Cheltuieli totale 222,7 K RON 147,6 K RON 129,5 K RON
Rezultat net −7,3 K RON −9,0 K RON 2,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 78,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 15,80 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 15,28 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 13,17 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 15,80 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante51,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,7 K RON
Creanțe6,8 K RON
Numerar42,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 79,49
Durata stocaj (zile) 5
Rotație creanțe (ori/an) 19,36
Durata încasare (zile) 19

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,1%
Marjă netă
1,9%
ROA
4,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 10,3 K RON 18,6 K RON 55,3%
2024 28,0 K RON 27,3 K RON 102,7%
2025 3,2 K RON 51,1 K RON 6,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 217,6 K RON 140,0 K RON 132,4 K RON ▼ 5,5%
Rezultat net −7,3 K RON −9,0 K RON 2,4 K RON ▲ 127,0%
Total active 18,6 K RON 27,3 K RON 51,1 K RON ▲ 87,6%
Capitaluri proprii 8,3 K RON −738 RON 47,9 K RON ▲ 6.591,1%
Datorii totale 10,3 K RON 28,0 K RON 3,2 K RON ▼ 88,4%
Lichiditate curentă 1,81 0,97 15,80 ▲ 1.522,7%
Marjă netă (%) -3,33 -6,46 1,85 ▲ 128,6%
Scor bonitate 54 17 85 ▲ 400,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (15.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate