DAZI AGRO SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Str. DR. BRĂDIŞTEANU, 183
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 5.995.645 RON | 5.958.499 RON | 3.813.935 RON | 2.091.706 RON | 2.144.564 RON | 8.035.896 RON | 277.755 RON | 7.758.141 RON | 3.562.586 RON | 4.473.310 RON | 524.987 RON | 6.945.903 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 1.297.533 RON | 2.882.608 RON | 2.335.101 RON | 459.906 RON | 547.507 RON | 5.358.897 RON | 396.602 RON | 4.962.295 RON | 3.768.729 RON | 1.590.168 RON | 1.093.571 RON | 3.835.438 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 1.505.033 RON | 2.814.733 RON | 2.746.089 RON | 51.267 RON | 68.644 RON | 4.628.561 RON | 390.667 RON | 4.237.894 RON | 2.600.638 RON | 2.189.505 RON | 2.284.413 RON | 1.910.273 RON | 0 RON | 161.582 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală
Top format din 50 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,00 M RON | 1,30 M RON | 1,51 M RON |
| Venituri totale | 5,96 M RON | 2,88 M RON | 2,81 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,81 M RON | 2,34 M RON | 2,75 M RON |
| Rezultat net | 2,09 M RON | 459,9 K RON | 51,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −1,56 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,94 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,89 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,66 |
| Durata stocaj (zile) | 554 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,79 |
| Durata încasare (zile) | 463 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,47 M RON | 8,04 M RON | 55,7% |
| 2024 | 1,59 M RON | 5,36 M RON | 29,7% |
| 2025 | 2,19 M RON | 4,63 M RON | 47,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,00 M RON | 1,30 M RON | 1,51 M RON | ▲ 16,0% |
| Rezultat net | 2,09 M RON | 459,9 K RON | 51,3 K RON | ▼ 88,9% |
| Total active | 8,04 M RON | 5,36 M RON | 4,63 M RON | ▼ 13,6% |
| Capitaluri proprii | 3,56 M RON | 3,77 M RON | 2,60 M RON | ▼ 31,0% |
| Datorii totale | 4,47 M RON | 1,59 M RON | 2,19 M RON | ▲ 37,7% |
| Lichiditate curentă | 1,73 | 3,12 | 1,94 | ▼ 38,0% |
| Marjă netă (%) | 34,89 | 35,44 | 3,41 | ▼ 90,4% |
| Scor bonitate | 77 | 87 | 72 | ▼ 17,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (51,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.