Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SINEDIS CONFIDENCE S.R.L.

CUI: 31087199 J17/39/2013 SRL Galaţi, Municipiul Tecuci
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31087199
Cod înmatriculare J17/39/2013
EUID ROONRC.J17/39/2013
Data înmatriculării 2013-01-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 10 angajați

Adresă

România, Galaţi, Municipiul Tecuci, SĂLCIOAREI, 3, K1, 3, 2, 52, 805300

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Municipiul Tecuci
Stradă: SĂLCIOAREI
Număr: 3
Bloc: K1
Scară: 3
Etaj: 2
Apartament: 52
Cod poștal: 805300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 434.148 RON 601.325 RON 576.136 RON 20.677 RON 25.189 RON 750.658 RON 207.463 RON 543.195 RON 268.267 RON 482.391 RON 252.329 RON 290.724 RON 0 RON 0 RON 8
2020 1.159.414 RON 1.177.886 RON 1.064.814 RON 102.989 RON 113.072 RON 640.600 RON 182.775 RON 457.825 RON 292.578 RON 348.022 RON 71.928 RON 368.023 RON 0 RON 0 RON 10
2021 963.850 RON 1.124.864 RON 1.182.483 RON −67.661 RON −57.619 RON 624.016 RON 406.782 RON 217.234 RON 148.559 RON 475.457 RON 15.135 RON 159.948 RON 0 RON 0 RON 8
2022 1.315.700 RON 1.328.060 RON 1.270.523 RON 45.624 RON 57.537 RON 723.647 RON 319.465 RON 404.182 RON 194.183 RON 529.464 RON 15.136 RON 331.991 RON 0 RON 0 RON 8
2023 1.586.478 RON 1.586.978 RON 1.224.309 RON 348.069 RON 362.669 RON 1.001.017 RON 300.700 RON 700.317 RON 509.388 RON 491.629 RON 15.135 RON 572.798 RON 0 RON 0 RON 9
2024 2.820.881 RON 2.942.616 RON 2.613.139 RON 278.679 RON 329.477 RON 1.491.937 RON 939.334 RON 552.603 RON 769.067 RON 722.870 RON 29.512 RON 485.872 RON 0 RON 0 RON 9
2025 2.429.809 RON 2.613.511 RON 2.597.682 RON −4.441 RON 15.829 RON 1.767.356 RON 1.061.512 RON 705.844 RON 719.404 RON 1.047.952 RON 267.215 RON 301.514 RON 0 RON 0 RON 10

Reprezentanți și administratori (1)

NIŢU MIHAELA
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 130 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.67) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−4.441 RON)
Cifra de Afaceri 2025
2,43 M RON
Rezultat Net 2025
−4,4 K RON
Total Active 2025
1,77 M RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 434,1 K RON 1,16 M RON 963,9 K RON 1,32 M RON 1,59 M RON 2,82 M RON 2,43 M RON
Venituri totale 601,3 K RON 1,18 M RON 1,12 M RON 1,33 M RON 1,59 M RON 2,94 M RON 2,61 M RON
Cheltuieli totale 576,1 K RON 1,06 M RON 1,18 M RON 1,27 M RON 1,22 M RON 2,61 M RON 2,60 M RON
Rezultat net 20,7 K RON 103,0 K RON −67,7 K RON 45,6 K RON 348,1 K RON 278,7 K RON −4,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,95 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,67 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,42 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,69 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,06 M RON (60.1%)
Active circulante705,8 K RON (39.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri267,2 K RON
Creanțe301,5 K RON
Numerar137,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,09
Durata stocaj (zile) 40
Rotație creanțe (ori/an) 8,06
Durata încasare (zile) 45

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,7%
Marjă netă
-0,2%
ROA
-0,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 482,4 K RON 750,7 K RON 64,3%
2020 348,0 K RON 640,6 K RON 54,3%
2021 475,5 K RON 624,0 K RON 76,2%
2022 529,5 K RON 723,6 K RON 73,2%
2023 491,6 K RON 1,00 M RON 49,1%
2024 722,9 K RON 1,49 M RON 48,5%
2025 1,05 M RON 1,77 M RON 59,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 434,1 K RON 1,16 M RON 963,9 K RON 1,32 M RON 1,59 M RON 2,82 M RON 2,43 M RON ▼ 13,9%
Rezultat net 20,7 K RON 103,0 K RON −67,7 K RON 45,6 K RON 348,1 K RON 278,7 K RON −4,4 K RON ▼ 101,6%
Total active 750,7 K RON 640,6 K RON 624,0 K RON 723,6 K RON 1,00 M RON 1,49 M RON 1,77 M RON ▲ 18,5%
Capitaluri proprii 268,3 K RON 292,6 K RON 148,6 K RON 194,2 K RON 509,4 K RON 769,1 K RON 719,4 K RON ▼ 6,5%
Datorii totale 482,4 K RON 348,0 K RON 475,5 K RON 529,5 K RON 491,6 K RON 722,9 K RON 1,05 M RON ▲ 45,0%
Lichiditate curentă 1,13 1,32 0,46 0,76 1,42 0,76 0,67 ▼ 11,9%
Marjă netă (%) 4,76 8,88 -7,02 3,47 21,94 9,88 -0,18 ▼ 101,8%
Scor bonitate 62 80 25 63 90 65 35 ▼ 46,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,95 M RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.