Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TANYFLOR COPERTURE SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Sat Barcea, Comuna Barcea, Mihai Eminescu, 24, 1, 1, 1, 6, 807005
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 653.222 RON | 657.754 RON | 355.545 RON | 295.646 RON | 302.209 RON | 395.599 RON | 112.376 RON | 283.223 RON | 296.568 RON | 99.031 RON | 0 RON | 39.432 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 337.285 RON | 337.500 RON | 126.060 RON | 205.996 RON | 211.440 RON | 354.637 RON | 130.810 RON | 223.827 RON | 302.565 RON | 52.072 RON | 0 RON | 53.491 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 409.377 RON | 409.574 RON | 90.254 RON | 307.038 RON | 319.320 RON | 361.755 RON | 105.522 RON | 256.233 RON | 307.603 RON | 54.152 RON | 0 RON | 30.575 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 877.035 RON | 877.792 RON | 86.378 RON | 773.253 RON | 791.414 RON | 834.573 RON | 120.498 RON | 714.075 RON | 773.856 RON | 60.717 RON | 20.498 RON | 490.504 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.442.088 RON | 1.443.726 RON | 191.895 RON | 1.238.613 RON | 1.251.831 RON | 1.463.646 RON | 364.780 RON | 1.098.866 RON | 1.238.969 RON | 224.677 RON | 0 RON | 415.251 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.333.407 RON | 2.479.268 RON | 1.647.457 RON | 757.476 RON | 831.811 RON | 1.254.219 RON | 450.756 RON | 803.463 RON | 758.049 RON | 496.170 RON | 0 RON | 712.328 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2025 | 1.871.867 RON | 1.880.958 RON | 463.223 RON | 1.174.332 RON | 1.417.735 RON | 1.531.866 RON | 294.770 RON | 1.237.096 RON | 1.174.587 RON | 357.279 RON | 0 RON | 1.144.754 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4391 — Activități de zidărie
Top format din 44 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 653,2 K RON | 337,3 K RON | 409,4 K RON | 877,0 K RON | 1,44 M RON | 2,33 M RON | 1,87 M RON |
| Venituri totale | 657,8 K RON | 337,5 K RON | 409,6 K RON | 877,8 K RON | 1,44 M RON | 2,48 M RON | 1,88 M RON |
| Cheltuieli totale | 355,5 K RON | 126,1 K RON | 90,3 K RON | 86,4 K RON | 191,9 K RON | 1,65 M RON | 463,2 K RON |
| Rezultat net | 295,6 K RON | 206,0 K RON | 307,0 K RON | 773,3 K RON | 1,24 M RON | 757,5 K RON | 1,17 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,37 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,46 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,46 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,64 |
| Durata încasare (zile) | 223 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 99,0 K RON | 395,6 K RON | 25,0% |
| 2020 | 52,1 K RON | 354,6 K RON | 14,7% |
| 2021 | 54,2 K RON | 361,8 K RON | 15,0% |
| 2022 | 60,7 K RON | 834,6 K RON | 7,3% |
| 2023 | 224,7 K RON | 1,46 M RON | 15,4% |
| 2024 | 496,2 K RON | 1,25 M RON | 39,6% |
| 2025 | 357,3 K RON | 1,53 M RON | 23,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 653,2 K RON | 337,3 K RON | 409,4 K RON | 877,0 K RON | 1,44 M RON | 2,33 M RON | 1,87 M RON | ▼ 19,8% |
| Rezultat net | 295,6 K RON | 206,0 K RON | 307,0 K RON | 773,3 K RON | 1,24 M RON | 757,5 K RON | 1,17 M RON | ▲ 55,0% |
| Total active | 395,6 K RON | 354,6 K RON | 361,8 K RON | 834,6 K RON | 1,46 M RON | 1,25 M RON | 1,53 M RON | ▲ 22,1% |
| Capitaluri proprii | 296,6 K RON | 302,6 K RON | 307,6 K RON | 773,9 K RON | 1,24 M RON | 758,0 K RON | 1,17 M RON | ▲ 54,9% |
| Datorii totale | 99,0 K RON | 52,1 K RON | 54,2 K RON | 60,7 K RON | 224,7 K RON | 496,2 K RON | 357,3 K RON | ▼ 28,0% |
| Lichiditate curentă | 2,86 | 4,30 | 4,73 | 11,76 | 4,89 | 1,62 | 3,46 | ▲ 113,8% |
| Marjă netă (%) | 45,26 | 61,07 | 75,00 | 88,17 | 85,89 | 32,46 | 62,74 | ▲ 93,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 100 | 95 | 82 | 95 | ▲ 15,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,17 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.46), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,37 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.