Publicitate

STERSIM SRL

CUI: 23863035 J17/942/2008 SRL Galaţi, Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23863035
Cod înmatriculare J17/942/2008
EUID ROONRC.J17/942/2008
Data înmatriculării 2008-05-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani

Adresă

România, Galaţi, Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti, Salciei, 10, 807301

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti
Stradă: Salciei
Număr: 10
Cod poștal: 807301

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 5.700 RON 5.737 RON 6.899 RON −1.162 RON −1.162 RON 42.234 RON 0 RON 42.234 RON 12.804 RON 29.430 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 37 RON 0 RON 31 RON 37 RON 42.271 RON 0 RON 42.271 RON 12.835 RON 29.436 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 37 RON 0 RON 37 RON 37 RON 42.308 RON 0 RON 42.308 RON 12.872 RON 29.436 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BOLDIŞOR STERIAN
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
37 RON
Total Active 2025
42,3 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 5,7 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 5,7 K RON 37 RON 37 RON
Cheltuieli totale 6,9 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −1,2 K RON 31 RON 37 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −3,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,44 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,44 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,44 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,44 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante42,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar42,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
0,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 29,4 K RON 42,2 K RON 69,7%
2024 29,4 K RON 42,3 K RON 69,6%
2025 29,4 K RON 42,3 K RON 69,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,7 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −1,2 K RON 31 RON 37 RON ▲ 19,4%
Total active 42,2 K RON 42,3 K RON 42,3 K RON ▲ 0,1%
Capitaluri proprii 12,8 K RON 12,8 K RON 12,9 K RON ▲ 0,3%
Datorii totale 29,4 K RON 29,4 K RON 29,4 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 1,44 1,44 1,44 ▲ 0,1%
Marjă netă (%) -20,39
Scor bonitate 49 60 60 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (37 RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate