Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BML MIRIAM BUILDING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Gorj, Sat Broştenii de Sus, Comuna Plopsoru, BROŞTENII DE SUS, 9, 217347
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 118.236 RON | 118.236 RON | 115.693 RON | 1.237 RON | 2.543 RON | 27.061 RON | 0 RON | 27.061 RON | −1.416 RON | 28.477 RON | 23.196 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 198.639 RON | 198.639 RON | 178.616 RON | 18.071 RON | 20.023 RON | 57.759 RON | 0 RON | 57.759 RON | 16.655 RON | 41.104 RON | 52.497 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 252.815 RON | 252.966 RON | 219.155 RON | 31.280 RON | 33.811 RON | 119.513 RON | 4.690 RON | 114.823 RON | 31.570 RON | 87.943 RON | 82.450 RON | 17.955 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 280.087 RON | 281.683 RON | 243.992 RON | 34.875 RON | 37.691 RON | 125.086 RON | 4.288 RON | 120.798 RON | 35.165 RON | 89.921 RON | 120.714 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 109.307 RON | 109.307 RON | 123.233 RON | −15.020 RON | −13.926 RON | 74.657 RON | 4.288 RON | 70.369 RON | 20.145 RON | 54.512 RON | 60.226 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 34.359 RON | 74.519 RON | 73.346 RON | 975 RON | 1.173 RON | 66.093 RON | 4.288 RON | 61.805 RON | 21.119 RON | 44.974 RON | 61.751 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 517 RON | 54.916 RON | 54.675 RON | 202 RON | 241 RON | 75.065 RON | 4.288 RON | 70.777 RON | 21.321 RON | 53.744 RON | 70.315 RON | 247 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 914 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 118,2 K RON | 198,6 K RON | 252,8 K RON | 280,1 K RON | 109,3 K RON | 34,4 K RON | 517 RON |
| Venituri totale | 118,2 K RON | 198,6 K RON | 253,0 K RON | 281,7 K RON | 109,3 K RON | 74,5 K RON | 54,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 115,7 K RON | 178,6 K RON | 219,2 K RON | 244,0 K RON | 123,2 K RON | 73,3 K RON | 54,7 K RON |
| Rezultat net | 1,2 K RON | 18,1 K RON | 31,3 K RON | 34,9 K RON | −15,0 K RON | 975 RON | 202 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 24,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,01 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,40 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,01 |
| Durata stocaj (zile) | 49.642 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,09 |
| Durata încasare (zile) | 174 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 28,5 K RON | 27,1 K RON | 105,2% |
| 2020 | 41,1 K RON | 57,8 K RON | 71,2% |
| 2021 | 87,9 K RON | 119,5 K RON | 73,6% |
| 2022 | 89,9 K RON | 125,1 K RON | 71,9% |
| 2023 | 54,5 K RON | 74,7 K RON | 73,0% |
| 2024 | 45,0 K RON | 66,1 K RON | 68,1% |
| 2025 | 53,7 K RON | 75,1 K RON | 71,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 118,2 K RON | 198,6 K RON | 252,8 K RON | 280,1 K RON | 109,3 K RON | 34,4 K RON | 517 RON | ▼ 98,5% |
| Rezultat net | 1,2 K RON | 18,1 K RON | 31,3 K RON | 34,9 K RON | −15,0 K RON | 975 RON | 202 RON | ▼ 79,3% |
| Total active | 27,1 K RON | 57,8 K RON | 119,5 K RON | 125,1 K RON | 74,7 K RON | 66,1 K RON | 75,1 K RON | ▲ 13,6% |
| Capitaluri proprii | −1,4 K RON | 16,7 K RON | 31,6 K RON | 35,2 K RON | 20,1 K RON | 21,1 K RON | 21,3 K RON | ▲ 1,0% |
| Datorii totale | 28,5 K RON | 41,1 K RON | 87,9 K RON | 89,9 K RON | 54,5 K RON | 45,0 K RON | 53,7 K RON | ▲ 19,5% |
| Lichiditate curentă | 0,95 | 1,41 | 1,31 | 1,34 | 1,29 | 1,37 | 1,32 | ▼ 4,2% |
| Marjă netă (%) | 1,05 | 9,10 | 12,37 | 12,45 | -13,74 | 2,84 | 39,07 | ▲ 1.275,7% |
| Scor bonitate | 37 | 75 | 75 | 80 | 37 | 70 | 60 | ▼ 14,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (202 RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 24,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.