Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EPIC TRAILS TRANSYLVANIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Harghita, Sat Lunca de Jos, Comuna Lunca de Jos, LUNCA DE JOS, 548, 537145
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 93.797 RON | 163.558 RON | 101.392 RON | 61.228 RON | 62.166 RON | 142.057 RON | 65.509 RON | 76.548 RON | 61.428 RON | 10.389 RON | 0 RON | 38.813 RON | 70.240 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 24.680 RON | 69.361 RON | 95.075 RON | −25.947 RON | −25.714 RON | 80.776 RON | 41.868 RON | 38.908 RON | 35.481 RON | 9.453 RON | 0 RON | 6.347 RON | 35.842 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 29.729 RON | 57.243 RON | 89.730 RON | −32.487 RON | −32.487 RON | 31.696 RON | 14.166 RON | 17.530 RON | 2.994 RON | 13.896 RON | 0 RON | 9.500 RON | 14.806 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 4.590 RON | 26.741 RON | 30.893 RON | −4.290 RON | −4.152 RON | 242 RON | 0 RON | 242 RON | −1.296 RON | 1.538 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 119 RON | −119 RON | −119 RON | 104 RON | 0 RON | 104 RON | −1.415 RON | 1.519 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 8.000 RON | 476 RON | 6.344 RON | 7.524 RON | 6.924 RON | 0 RON | 6.924 RON | 4.930 RON | 1.994 RON | 0 RON | 332 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.924 RON | 0 RON | 6.924 RON | 4.930 RON | 1.994 RON | 0 RON | 332 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Lideri din domeniu
Top companii din Harghita, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7990 — Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Top format din 22 companii din județul Harghita. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 93,8 K RON | 24,7 K RON | 29,7 K RON | 4,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 163,6 K RON | 69,4 K RON | 57,2 K RON | 26,7 K RON | 0 RON | 8,0 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 101,4 K RON | 95,1 K RON | 89,7 K RON | 30,9 K RON | 119 RON | 476 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 61,2 K RON | −25,9 K RON | −32,5 K RON | −4,3 K RON | −119 RON | 6,3 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −29,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,47 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,31 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,47 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,4 K RON | 142,1 K RON | 7,3% |
| 2020 | 9,5 K RON | 80,8 K RON | 11,7% |
| 2021 | 13,9 K RON | 31,7 K RON | 43,8% |
| 2022 | 1,5 K RON | 242 RON | 635,5% |
| 2023 | 1,5 K RON | 104 RON | 1.460,6% |
| 2024 | 2,0 K RON | 6,9 K RON | 28,8% |
| 2025 | 2,0 K RON | 6,9 K RON | 28,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 93,8 K RON | 24,7 K RON | 29,7 K RON | 4,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 61,2 K RON | −25,9 K RON | −32,5 K RON | −4,3 K RON | −119 RON | 6,3 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 142,1 K RON | 80,8 K RON | 31,7 K RON | 242 RON | 104 RON | 6,9 K RON | 6,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 61,4 K RON | 35,5 K RON | 3,0 K RON | −1,3 K RON | −1,4 K RON | 4,9 K RON | 4,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 10,4 K RON | 9,5 K RON | 13,9 K RON | 1,5 K RON | 1,5 K RON | 2,0 K RON | 2,0 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 7,37 | 4,12 | 1,26 | 0,16 | 0,07 | 3,47 | 3,47 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 65,28 | -105,13 | -109,28 | -93,46 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 82 | 52 | 37 | 19 | 22 | 75 | 67 | ▼ 10,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (3.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.