TECNO MEMBRANE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Lunca Veseşti, Comuna Vidra, 668, 517851
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 7.140 RON | 7.140 RON | 819 RON | 6.107 RON | 6.321 RON | 7.221 RON | 0 RON | 7.221 RON | 6.307 RON | 914 RON | 0 RON | 4.760 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 76.427 RON | 76.427 RON | 22.561 RON | 51.848 RON | 53.866 RON | 58.875 RON | 0 RON | 58.875 RON | 58.155 RON | 720 RON | 971 RON | 6.857 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 159.867 RON | 159.867 RON | 86.228 RON | 72.279 RON | 73.639 RON | 108.354 RON | 1.986 RON | 106.368 RON | 98.855 RON | 9.499 RON | 38.423 RON | 1.179 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 542.905 RON | 556.906 RON | 389.372 RON | 162.800 RON | 167.534 RON | 238.566 RON | 927 RON | 237.639 RON | 205.133 RON | 33.433 RON | 99.271 RON | 77.613 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 771.721 RON | 772.639 RON | 648.227 RON | 107.905 RON | 124.412 RON | 347.760 RON | 66.227 RON | 281.533 RON | 232.818 RON | 114.942 RON | 135.225 RON | 109.394 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 495.410 RON | 496.085 RON | 413.178 RON | 72.991 RON | 82.907 RON | 428.784 RON | 120.855 RON | 307.929 RON | 255.809 RON | 172.975 RON | 185.330 RON | 83.089 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 262 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,1 K RON | 76,4 K RON | 159,9 K RON | 542,9 K RON | 771,7 K RON | 495,4 K RON |
| Venituri totale | 7,1 K RON | 76,4 K RON | 159,9 K RON | 556,9 K RON | 772,6 K RON | 496,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 819 RON | 22,6 K RON | 86,2 K RON | 389,4 K RON | 648,2 K RON | 413,2 K RON |
| Rezultat net | 6,1 K RON | 51,8 K RON | 72,3 K RON | 162,8 K RON | 107,9 K RON | 73,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 833,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,78 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,71 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,67 |
| Durata stocaj (zile) | 137 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,96 |
| Durata încasare (zile) | 61 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 914 RON | 7,2 K RON | 12,7% |
| 2021 | 720 RON | 58,9 K RON | 1,2% |
| 2022 | 9,5 K RON | 108,4 K RON | 8,8% |
| 2023 | 33,4 K RON | 238,6 K RON | 14,0% |
| 2024 | 114,9 K RON | 347,8 K RON | 33,1% |
| 2025 | 173,0 K RON | 428,8 K RON | 40,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,1 K RON | 76,4 K RON | 159,9 K RON | 542,9 K RON | 771,7 K RON | 495,4 K RON | ▼ 35,8% |
| Rezultat net | 6,1 K RON | 51,8 K RON | 72,3 K RON | 162,8 K RON | 107,9 K RON | 73,0 K RON | ▼ 32,4% |
| Total active | 7,2 K RON | 58,9 K RON | 108,4 K RON | 238,6 K RON | 347,8 K RON | 428,8 K RON | ▲ 23,3% |
| Capitaluri proprii | 6,3 K RON | 58,2 K RON | 98,9 K RON | 205,1 K RON | 232,8 K RON | 255,8 K RON | ▲ 9,9% |
| Datorii totale | 914 RON | 720 RON | 9,5 K RON | 33,4 K RON | 114,9 K RON | 173,0 K RON | ▲ 50,5% |
| Lichiditate curentă | 7,90 | 81,77 | 11,20 | 7,11 | 2,45 | 1,78 | ▼ 27,3% |
| Marjă netă (%) | 85,53 | 67,84 | 45,21 | 29,99 | 13,98 | 14,73 | ▲ 5,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 95 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (73,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 833,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.