TOP TEN IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Harghita, Municipiul Miercurea Ciuc, Str. KOSSUTH LAJOS, 36, 6, 20
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 387.923 RON | 388.000 RON | 396.334 RON | −12.325 RON | −8.334 RON | 374.832 RON | 5.491 RON | 369.341 RON | 169.824 RON | 205.008 RON | 336.985 RON | 3.923 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 427.553 RON | 427.598 RON | 433.976 RON | −13.601 RON | −6.378 RON | 374.364 RON | 3.102 RON | 371.262 RON | 156.224 RON | 218.140 RON | 311.332 RON | 22.847 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 357.161 RON | 357.315 RON | 329.376 RON | 22.389 RON | 27.939 RON | 389.865 RON | 1.484 RON | 388.381 RON | 178.613 RON | 211.252 RON | 319.649 RON | 1.020 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Harghita, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Top format din 100 companii din județul Harghita. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 387,9 K RON | 427,6 K RON | 357,2 K RON |
| Venituri totale | 388,0 K RON | 427,6 K RON | 357,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 396,3 K RON | 434,0 K RON | 329,4 K RON |
| Rezultat net | −12,3 K RON | −13,6 K RON | 22,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 360,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,84 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,33 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,32 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,85 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,12 |
| Durata stocaj (zile) | 327 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 350,16 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 205,0 K RON | 374,8 K RON | 54,7% |
| 2024 | 218,1 K RON | 374,4 K RON | 58,3% |
| 2025 | 211,3 K RON | 389,9 K RON | 54,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 387,9 K RON | 427,6 K RON | 357,2 K RON | ▼ 16,5% |
| Rezultat net | −12,3 K RON | −13,6 K RON | 22,4 K RON | ▲ 264,6% |
| Total active | 374,8 K RON | 374,4 K RON | 389,9 K RON | ▲ 4,1% |
| Capitaluri proprii | 169,8 K RON | 156,2 K RON | 178,6 K RON | ▲ 14,3% |
| Datorii totale | 205,0 K RON | 218,1 K RON | 211,3 K RON | ▼ 3,2% |
| Lichiditate curentă | 1,80 | 1,70 | 1,84 | ▲ 8,0% |
| Marjă netă (%) | -3,18 | -3,18 | 6,27 | ▲ 297,2% |
| Scor bonitate | 54 | 54 | 80 | ▲ 48,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (22,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 360,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.