SOREL SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, B-dul REPUBLICII, 36, 4 IRTA, B, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 335.806 RON | 337.644 RON | 324.447 RON | 10.159 RON | 13.197 RON | 251.823 RON | 24.759 RON | 227.064 RON | 95.986 RON | 155.837 RON | 16.219 RON | 77.531 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 259.990 RON | 262.402 RON | 247.874 RON | 12.219 RON | 14.528 RON | 266.837 RON | 98.206 RON | 168.631 RON | 108.205 RON | 159.768 RON | 10.763 RON | 83.806 RON | 0 RON | 1.136 RON | 2 |
| 2025 | 223.569 RON | 227.441 RON | 206.565 RON | 17.780 RON | 20.876 RON | 208.549 RON | 70.037 RON | 138.512 RON | 117.985 RON | 90.564 RON | 2.526 RON | 63.059 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Top format din 8 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 335,8 K RON | 260,0 K RON | 223,6 K RON |
| Venituri totale | 337,6 K RON | 262,4 K RON | 227,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 324,4 K RON | 247,9 K RON | 206,6 K RON |
| Rezultat net | 10,2 K RON | 12,2 K RON | 17,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 160,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,50 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,81 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,30 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 88,51 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,55 |
| Durata încasare (zile) | 103 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 155,8 K RON | 251,8 K RON | 61,9% |
| 2024 | 159,8 K RON | 266,8 K RON | 59,9% |
| 2025 | 90,6 K RON | 208,5 K RON | 43,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 335,8 K RON | 260,0 K RON | 223,6 K RON | ▼ 14,0% |
| Rezultat net | 10,2 K RON | 12,2 K RON | 17,8 K RON | ▲ 45,5% |
| Total active | 251,8 K RON | 266,8 K RON | 208,5 K RON | ▼ 21,8% |
| Capitaluri proprii | 96,0 K RON | 108,2 K RON | 118,0 K RON | ▲ 9,0% |
| Datorii totale | 155,8 K RON | 159,8 K RON | 90,6 K RON | ▼ 43,3% |
| Lichiditate curentă | 1,46 | 1,06 | 1,53 | ▲ 44,9% |
| Marjă netă (%) | 3,03 | 4,70 | 7,95 | ▲ 69,1% |
| Scor bonitate | 62 | 62 | 85 | ▲ 37,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.