Publicitate

COMPANIA DE REMORCARE MARITIMA COREMAR SA

CUI: 1874343 J1991000620136 SA Constanţa, Municipiul Constanţa
înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 1874343
Cod înmatriculare J1991000620136
EUID ROONRC.J1991000620136
Data înmatriculării 1991-02-20
Formă juridică SA
Stare înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal
Ani de activitate 35 ani
Salariați (2025) 179 angajați

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Constanţa, INCINTA PORT, CLADIREA CAI NAVIGABILE/DANA TEHNICA

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Constanţa
Sector: 0
Completare adresă: INCINTA PORT, CLADIREA CAI NAVIGABILE/DANA TEHNICA

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 39.869.133 RON 43.111.848 RON 33.017.285 RON 8.715.117 RON 10.094.563 RON 91.170.141 RON 43.232.621 RON 47.937.520 RON 76.267.559 RON 9.018.887 RON 9.319.590 RON 15.327.674 RON 5.126.418 RON 120.671 RON 152
2024 77.288.576 RON 79.980.222 RON 74.531.830 RON 4.831.012 RON 5.448.392 RON 94.281.064 RON 53.419.915 RON 40.861.149 RON 79.592.897 RON 9.494.986 RON 2.957.850 RON 7.385.118 RON 4.229.645 RON 111.881 RON 184
2025 40.282.434 RON 44.446.630 RON 38.939.440 RON 4.640.341 RON 5.507.190 RON 90.146.562 RON 51.140.137 RON 39.006.425 RON 81.226.603 RON 5.710.466 RON 3.347.780 RON 9.885.618 RON 3.332.873 RON 123.380 RON 179

Reprezentanți și administratori (4)

CUȘU IANCU
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului
TRANDAFIR MARIUS-SORIN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului
STAVROSITU IANCU ADRIAN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului
UDRESCU RODICA
reprezentant al persoanei juridice
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 241 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
40,28 M RON
Rezultat Net 2025
4,64 M RON
Total Active 2025
90,15 M RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 39,87 M RON 77,29 M RON 40,28 M RON
Venituri totale 43,11 M RON 79,98 M RON 44,45 M RON
Cheltuieli totale 33,02 M RON 74,53 M RON 38,94 M RON
Rezultat net 8,72 M RON 4,83 M RON 4,64 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 52,89 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,83 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,24 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 15,79 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate51,14 M RON (56.7%)
Active circulante39,01 M RON (43.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,35 M RON
Creanțe9,89 M RON
Numerar25,77 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,03
Durata stocaj (zile) 30
Rotație creanțe (ori/an) 4,07
Durata încasare (zile) 90

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,7%
Marjă netă
11,5%
ROA
5,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 9,02 M RON 91,17 M RON 9,9%
2024 9,49 M RON 94,28 M RON 10,1%
2025 5,71 M RON 90,15 M RON 6,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 39,87 M RON 77,29 M RON 40,28 M RON ▼ 47,9%
Rezultat net 8,72 M RON 4,83 M RON 4,64 M RON ▼ 3,9%
Total active 91,17 M RON 94,28 M RON 90,15 M RON ▼ 4,4%
Capitaluri proprii 76,27 M RON 79,59 M RON 81,23 M RON ▲ 2,1%
Datorii totale 9,02 M RON 9,49 M RON 5,71 M RON ▼ 39,9%
Lichiditate curentă 5,32 4,30 6,83 ▲ 58,7%
Marjă netă (%) 21,86 6,25 11,52 ▲ 84,3%
Scor bonitate 87 82 87 ▲ 6,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,64 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.83), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 52,89 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate