Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INTERFRIG PLOIEŞTI SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, PIRAMIDEI, 10, birou nr.2, etaj, în incinta Parcului Industrial Ploieşti
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 14.482.453 RON | 14.585.002 RON | 14.139.013 RON | 348.841 RON | 445.989 RON | 9.153.179 RON | 377.571 RON | 8.775.608 RON | 1.972.105 RON | 7.191.271 RON | 5.157.942 RON | 3.380.033 RON | 0 RON | 10.197 RON | 29 |
| 2020 | 16.030.708 RON | 16.111.124 RON | 15.267.524 RON | 663.882 RON | 843.600 RON | 7.196.135 RON | 730.327 RON | 6.465.808 RON | 2.235.986 RON | 4.972.103 RON | 3.144.832 RON | 3.014.748 RON | 0 RON | 11.954 RON | 28 |
| 2021 | 13.046.814 RON | 13.202.122 RON | 12.676.386 RON | 382.197 RON | 525.736 RON | 7.474.534 RON | 737.165 RON | 6.737.369 RON | 1.955.183 RON | 5.537.288 RON | 3.039.923 RON | 3.189.100 RON | 0 RON | 17.937 RON | 29 |
| 2022 | 14.096.428 RON | 14.118.425 RON | 13.649.877 RON | 339.798 RON | 468.548 RON | 8.437.357 RON | 872.448 RON | 7.564.909 RON | 1.914.981 RON | 6.550.731 RON | 4.382.199 RON | 2.619.530 RON | 0 RON | 28.355 RON | 30 |
| 2023 | 15.579.461 RON | 15.628.556 RON | 14.882.739 RON | 547.375 RON | 745.817 RON | 13.674.882 RON | 695.327 RON | 12.979.555 RON | 2.132.356 RON | 11.595.356 RON | 4.226.119 RON | 8.142.453 RON | 0 RON | 52.830 RON | 30 |
| 2024 | 17.537.860 RON | 17.618.350 RON | 16.870.005 RON | 578.460 RON | 748.345 RON | 13.151.422 RON | 487.510 RON | 12.663.912 RON | 2.435.816 RON | 7.874.596 RON | 5.924.274 RON | 6.019.363 RON | 2.884.843 RON | 43.833 RON | 30 |
| 2025 | 20.211.466 RON | 20.259.766 RON | 19.566.275 RON | 514.132 RON | 693.491 RON | 10.998.942 RON | 445.070 RON | 10.553.872 RON | 2.949.947 RON | 8.201.558 RON | 5.355.726 RON | 4.496.671 RON | 0 RON | 152.563 RON | 29 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4664 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Top format din 24 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,48 M RON | 16,03 M RON | 13,05 M RON | 14,10 M RON | 15,58 M RON | 17,54 M RON | 20,21 M RON |
| Venituri totale | 14,59 M RON | 16,11 M RON | 13,20 M RON | 14,12 M RON | 15,63 M RON | 17,62 M RON | 20,26 M RON |
| Cheltuieli totale | 14,14 M RON | 15,27 M RON | 12,68 M RON | 13,65 M RON | 14,88 M RON | 16,87 M RON | 19,57 M RON |
| Rezultat net | 348,8 K RON | 663,9 K RON | 382,2 K RON | 339,8 K RON | 547,4 K RON | 578,5 K RON | 514,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 19,10 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,29 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,63 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,34 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,77 |
| Durata stocaj (zile) | 97 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,49 |
| Durata încasare (zile) | 81 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,19 M RON | 9,15 M RON | 78,6% |
| 2020 | 4,97 M RON | 7,20 M RON | 69,1% |
| 2021 | 5,54 M RON | 7,47 M RON | 74,1% |
| 2022 | 6,55 M RON | 8,44 M RON | 77,6% |
| 2023 | 11,60 M RON | 13,67 M RON | 84,8% |
| 2024 | 7,87 M RON | 13,15 M RON | 59,9% |
| 2025 | 8,20 M RON | 11,00 M RON | 74,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,48 M RON | 16,03 M RON | 13,05 M RON | 14,10 M RON | 15,58 M RON | 17,54 M RON | 20,21 M RON | ▲ 15,2% |
| Rezultat net | 348,8 K RON | 663,9 K RON | 382,2 K RON | 339,8 K RON | 547,4 K RON | 578,5 K RON | 514,1 K RON | ▼ 11,1% |
| Total active | 9,15 M RON | 7,20 M RON | 7,47 M RON | 8,44 M RON | 13,67 M RON | 13,15 M RON | 11,00 M RON | ▼ 16,4% |
| Capitaluri proprii | 1,97 M RON | 2,24 M RON | 1,96 M RON | 1,91 M RON | 2,13 M RON | 2,44 M RON | 2,95 M RON | ▲ 21,1% |
| Datorii totale | 7,19 M RON | 4,97 M RON | 5,54 M RON | 6,55 M RON | 11,60 M RON | 7,87 M RON | 8,20 M RON | ▲ 4,2% |
| Lichiditate curentă | 1,22 | 1,30 | 1,22 | 1,15 | 1,12 | 1,61 | 1,29 | ▼ 20,0% |
| Marjă netă (%) | 2,41 | 4,14 | 2,93 | 2,41 | 3,51 | 3,30 | 2,54 | ▼ 23,0% |
| Scor bonitate | 57 | 75 | 50 | 57 | 65 | 75 | 57 | ▼ 24,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (514,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.