Publicitate

AEROPORTUL SATU MARE RA

CUI: 642787 J1992001132305 RA Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 642787
Cod înmatriculare J1992001132305
EUID ROONRC.J1992001132305
Data înmatriculării 1992-08-05
Formă juridică RA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 34 ani
Salariați (2025) 55 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, Str. SOS.SATU MARE-ZALAU, KM 9,5, 3900

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Sector: 0
Stradă: Str. SOS.SATU MARE-ZALAU
Număr: KM 9,5
Cod poștal: 3900

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 9.093.065 RON 12.437.364 RON 12.392.193 RON 0 RON 45.171 RON 316.251.688 RON 283.972.883 RON 32.278.805 RON 5.732.716 RON 30.162.297 RON 376.175 RON 29.612.951 RON 280.356.675 RON 0 RON 55
2024 11.160.334 RON 14.628.673 RON 14.583.409 RON 0 RON 45.264 RON 340.805.123 RON 313.843.182 RON 26.961.941 RON 5.732.716 RON 24.590.880 RON 150.921 RON 24.416.289 RON 310.481.527 RON 0 RON 55
2025 13.029.759 RON 17.125.974 RON 17.081.112 RON 0 RON 44.862 RON 412.092.911 RON 341.313.020 RON 70.779.891 RON 5.732.716 RON 30.373.185 RON 118.123 RON 32.280.311 RON 375.987.010 RON 0 RON 55

Reprezentanți și administratori (6)

BALOGH MARIANA
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
PĂTRAŞCU DORIN MIHAI
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului
RESSLER ŞTEFAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
BOLDOR CĂLIN RĂZVAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
ŞTEF MIHAI ADRIAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
GHILEA GHEORGHE SORIN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
13,03 M RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
412,09 M RON
Scor Bonitate
66/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 66/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 9,09 M RON 11,16 M RON 13,03 M RON
Venituri totale 12,44 M RON 14,63 M RON 17,13 M RON
Cheltuieli totale 12,39 M RON 14,58 M RON 17,08 M RON
Rezultat net 0 RON 0 RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 15,03 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,33 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,33 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,26 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 13,57 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate341,31 M RON (82.8%)
Active circulante70,78 M RON (17.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri118,1 K RON
Creanțe32,28 M RON
Numerar38,38 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 110,31
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 0,40
Durata încasare (zile) 904

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,3%
Marjă netă
0,0%
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 30,16 M RON 316,25 M RON 9,5%
2024 24,59 M RON 340,81 M RON 7,2%
2025 30,37 M RON 412,09 M RON 7,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

66
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Neutră (breakeven) 8/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 9,09 M RON 11,16 M RON 13,03 M RON ▲ 16,8%
Rezultat net 0 RON 0 RON 0 RON
Total active 316,25 M RON 340,81 M RON 412,09 M RON ▲ 20,9%
Capitaluri proprii 5,73 M RON 5,73 M RON 5,73 M RON ▲ 0,0%
Datorii totale 30,16 M RON 24,59 M RON 30,37 M RON ▲ 23,5%
Lichiditate curentă 1,07 1,10 2,33 ▲ 112,5%
Marjă netă (%) 0,00 0,00 0,00
Scor bonitate 43 56 66 ▲ 17,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Lichiditate curentă bună (2.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 66/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 15,03 M RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate