PAS D IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. HRISOVULUI, 18, A12, A, 1, 8, 84081, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.172.152 RON | 2.172.155 RON | 1.981.438 RON | 177.150 RON | 190.717 RON | 1.988.244 RON | 17.409 RON | 1.970.835 RON | 1.917.425 RON | 70.819 RON | 86.706 RON | 1.815.477 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 2.301.615 RON | 2.301.615 RON | 2.274.550 RON | 17.573 RON | 27.065 RON | 1.963.022 RON | 4.551 RON | 1.958.471 RON | 1.892.387 RON | 70.635 RON | 143.267 RON | 1.751.340 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 2.209.228 RON | 2.211.305 RON | 2.262.438 RON | −51.133 RON | −51.133 RON | 2.012.608 RON | 14.587 RON | 1.998.021 RON | 1.792.913 RON | 219.695 RON | 123.322 RON | 1.861.747 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 3,621 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−51.133 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,17 M RON | 2,30 M RON | 2,21 M RON |
| Venituri totale | 2,17 M RON | 2,30 M RON | 2,21 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,98 M RON | 2,27 M RON | 2,26 M RON |
| Rezultat net | 177,2 K RON | 17,6 K RON | −51,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,26 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 9,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 17,91 |
| Durata stocaj (zile) | 20 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,19 |
| Durata încasare (zile) | 308 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 70,8 K RON | 1,99 M RON | 3,6% |
| 2024 | 70,6 K RON | 1,96 M RON | 3,6% |
| 2025 | 219,7 K RON | 2,01 M RON | 10,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,17 M RON | 2,30 M RON | 2,21 M RON | ▼ 4,0% |
| Rezultat net | 177,2 K RON | 17,6 K RON | −51,1 K RON | ▼ 391,0% |
| Total active | 1,99 M RON | 1,96 M RON | 2,01 M RON | ▲ 2,5% |
| Capitaluri proprii | 1,92 M RON | 1,89 M RON | 1,79 M RON | ▼ 5,3% |
| Datorii totale | 70,8 K RON | 70,6 K RON | 219,7 K RON | ▲ 211,0% |
| Lichiditate curentă | 27,83 | 27,73 | 9,09 | ▼ 67,2% |
| Marjă netă (%) | 8,16 | 0,76 | -2,31 | ▼ 403,9% |
| Scor bonitate | 82 | 77 | 57 | ▼ 26,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (9.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,26 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.