Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VALSSIM PROD COM SRL

CUI: 471954 J1992020934407 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 471954
Cod înmatriculare J1992020934407
EUID ROONRC.J1992020934407
Data înmatriculării 1992-08-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 34 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. BRASOV, 26, 718, 1, 6, 22, 70000, 6

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: Str. BRASOV
Număr: 26
Bloc: 718
Scară: 1
Etaj: 6
Apartament: 22
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 590.705 RON 595.582 RON 541.255 RON 48.868 RON 54.327 RON 852.735 RON 120.433 RON 732.302 RON 760.951 RON 104.173 RON 0 RON 726.202 RON 0 RON 12.389 RON 4
2024 624.298 RON 693.467 RON 647.030 RON 30.262 RON 46.437 RON 316.917 RON 298.421 RON 18.496 RON 133.876 RON 191.736 RON 0 RON 82.587 RON 0 RON 8.695 RON 4
2025 581.508 RON 584.674 RON 599.413 RON −27.603 RON −14.739 RON 285.199 RON 223.885 RON 61.314 RON 95.717 RON 206.456 RON 0 RON 55.273 RON 0 RON 16.974 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

ERCEANU MIHAI
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.3) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−27.603 RON)
Cifra de Afaceri 2025
581,5 K RON
Rezultat Net 2025
−27,6 K RON
Total Active 2025
285,2 K RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 590,7 K RON 624,3 K RON 581,5 K RON
Venituri totale 595,6 K RON 693,5 K RON 584,7 K RON
Cheltuieli totale 541,3 K RON 647,0 K RON 599,4 K RON
Rezultat net 48,9 K RON 30,3 K RON −27,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 589,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,30 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,30 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,38 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate223,9 K RON (78.5%)
Active circulante61,3 K RON (21.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe55,3 K RON
Numerar6,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 10,52
Durata încasare (zile) 35

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-2,5%
Marjă netă
-4,8%
ROA
-9,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 104,2 K RON 852,7 K RON 12,2%
2024 191,7 K RON 316,9 K RON 60,5%
2025 206,5 K RON 285,2 K RON 72,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 590,7 K RON 624,3 K RON 581,5 K RON ▼ 6,9%
Rezultat net 48,9 K RON 30,3 K RON −27,6 K RON ▼ 191,2%
Total active 852,7 K RON 316,9 K RON 285,2 K RON ▼ 10,0%
Capitaluri proprii 761,0 K RON 133,9 K RON 95,7 K RON ▼ 28,5%
Datorii totale 104,2 K RON 191,7 K RON 206,5 K RON ▲ 7,7%
Lichiditate curentă 7,03 0,10 0,30 ▲ 207,8%
Marjă netă (%) 8,27 4,85 -4,75 ▼ 197,9%
Scor bonitate 82 50 37 ▼ 26,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 589,6 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.