Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SORIN QUICKTRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ÎNTRE TARLALE, 42, 1, 32982, 3, BIROURILE NR. 14 ȘI 15, CORP LICEU
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 5.096.398 RON | 5.179.124 RON | 4.991.952 RON | 135.871 RON | 187.172 RON | 2.804.651 RON | 963.860 RON | 1.840.791 RON | 208.281 RON | 2.603.934 RON | 0 RON | 1.809.098 RON | 0 RON | 7.564 RON | 11 |
| 2020 | 6.573.749 RON | 6.669.235 RON | 6.508.838 RON | 130.009 RON | 160.397 RON | 3.521.273 RON | 1.119.502 RON | 2.401.771 RON | 338.310 RON | 3.190.526 RON | 0 RON | 2.249.391 RON | 0 RON | 7.563 RON | 17 |
| 2021 | 12.487.784 RON | 12.769.718 RON | 10.993.624 RON | 1.527.219 RON | 1.776.094 RON | 7.562.489 RON | 3.234.622 RON | 4.327.867 RON | 1.865.529 RON | 5.787.243 RON | 0 RON | 4.079.698 RON | 0 RON | 90.283 RON | 24 |
| 2022 | 27.139.198 RON | 27.457.459 RON | 23.448.537 RON | 3.527.401 RON | 4.008.922 RON | 14.557.509 RON | 5.813.222 RON | 8.744.287 RON | 5.392.929 RON | 9.216.602 RON | 0 RON | 7.534.987 RON | 0 RON | 52.022 RON | 40 |
| 2023 | 39.184.296 RON | 39.787.341 RON | 36.467.976 RON | 2.869.366 RON | 3.319.365 RON | 23.928.140 RON | 12.804.271 RON | 11.123.869 RON | 8.262.295 RON | 15.705.079 RON | 40.510 RON | 10.718.083 RON | 0 RON | 39.234 RON | 60 |
| 2024 | 50.963.080 RON | 51.855.603 RON | 47.776.052 RON | 3.527.298 RON | 4.079.551 RON | 35.002.142 RON | 20.718.932 RON | 14.283.210 RON | 11.789.593 RON | 23.254.416 RON | 82.622 RON | 14.021.521 RON | 0 RON | 41.867 RON | 81 |
| 2025 | 65.352.885 RON | 68.281.961 RON | 56.657.567 RON | 10.239.934 RON | 11.624.394 RON | 53.452.392 RON | 31.522.981 RON | 21.929.411 RON | 22.029.528 RON | 31.422.864 RON | 193.050 RON | 21.423.393 RON | 0 RON | 0 RON | 110 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (60)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4911 Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
- 4912 Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 3,420 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,10 M RON | 6,57 M RON | 12,49 M RON | 27,14 M RON | 39,18 M RON | 50,96 M RON | 65,35 M RON |
| Venituri totale | 5,18 M RON | 6,67 M RON | 12,77 M RON | 27,46 M RON | 39,79 M RON | 51,86 M RON | 68,28 M RON |
| Cheltuieli totale | 4,99 M RON | 6,51 M RON | 10,99 M RON | 23,45 M RON | 36,47 M RON | 47,78 M RON | 56,66 M RON |
| Rezultat net | 135,9 K RON | 130,0 K RON | 1,53 M RON | 3,53 M RON | 2,87 M RON | 3,53 M RON | 10,24 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 71,86 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,70 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,69 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 338,53 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,05 |
| Durata încasare (zile) | 120 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,60 M RON | 2,80 M RON | 92,8% |
| 2020 | 3,19 M RON | 3,52 M RON | 90,6% |
| 2021 | 5,79 M RON | 7,56 M RON | 76,5% |
| 2022 | 9,22 M RON | 14,56 M RON | 63,3% |
| 2023 | 15,71 M RON | 23,93 M RON | 65,6% |
| 2024 | 23,25 M RON | 35,00 M RON | 66,4% |
| 2025 | 31,42 M RON | 53,45 M RON | 58,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,10 M RON | 6,57 M RON | 12,49 M RON | 27,14 M RON | 39,18 M RON | 50,96 M RON | 65,35 M RON | ▲ 28,2% |
| Rezultat net | 135,9 K RON | 130,0 K RON | 1,53 M RON | 3,53 M RON | 2,87 M RON | 3,53 M RON | 10,24 M RON | ▲ 190,3% |
| Total active | 2,80 M RON | 3,52 M RON | 7,56 M RON | 14,56 M RON | 23,93 M RON | 35,00 M RON | 53,45 M RON | ▲ 52,7% |
| Capitaluri proprii | 208,3 K RON | 338,3 K RON | 1,87 M RON | 5,39 M RON | 8,26 M RON | 11,79 M RON | 22,03 M RON | ▲ 86,9% |
| Datorii totale | 2,60 M RON | 3,19 M RON | 5,79 M RON | 9,22 M RON | 15,71 M RON | 23,25 M RON | 31,42 M RON | ▲ 35,1% |
| Lichiditate curentă | 0,71 | 0,75 | 0,75 | 0,95 | 0,71 | 0,61 | 0,70 | ▲ 13,6% |
| Marjă netă (%) | 2,67 | 1,98 | 12,23 | 13,00 | 7,32 | 6,92 | 15,67 | ▲ 126,4% |
| Scor bonitate | 43 | 51 | 68 | 78 | 60 | 68 | 78 | ▲ 14,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,24 M RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 71,86 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.