Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PRODUCTIE PRESTARI SERVICII COMERT AGER SRL
Date generale
Adresă
România, Covasna, Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Str. CAMPINGULUI, 29, 525300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 19.043.087 RON | 19.460.714 RON | 16.752.046 RON | 2.422.509 RON | 2.708.668 RON | 19.388.130 RON | 12.625.138 RON | 6.762.992 RON | 8.201.390 RON | 7.475.450 RON | 2.184.270 RON | 3.479.291 RON | 3.771.290 RON | 60.000 RON | 42 |
| 2020 | 22.098.295 RON | 25.527.259 RON | 22.114.377 RON | 3.123.275 RON | 3.412.882 RON | 23.070.739 RON | 15.548.508 RON | 7.522.231 RON | 11.324.715 RON | 8.421.077 RON | 4.161.742 RON | 2.997.961 RON | 3.425.720 RON | 100.773 RON | 56 |
| 2021 | 35.739.785 RON | 36.273.889 RON | 30.164.138 RON | 5.374.868 RON | 6.109.751 RON | 29.143.285 RON | 15.454.336 RON | 13.688.949 RON | 16.699.583 RON | 9.535.612 RON | 8.088.053 RON | 3.391.396 RON | 2.945.385 RON | 37.295 RON | 66 |
| 2022 | 50.760.461 RON | 52.145.460 RON | 43.556.854 RON | 7.479.133 RON | 8.588.606 RON | 37.221.138 RON | 19.961.124 RON | 17.260.014 RON | 17.704.155 RON | 16.987.656 RON | 11.419.932 RON | 2.074.387 RON | 2.530.897 RON | 1.570 RON | 73 |
| 2023 | 55.415.218 RON | 55.276.243 RON | 42.881.569 RON | 11.221.575 RON | 12.394.674 RON | 50.836.073 RON | 31.776.048 RON | 19.060.025 RON | 28.994.114 RON | 16.376.558 RON | 8.806.434 RON | 9.093.512 RON | 7.021.564 RON | 1.556.163 RON | 82 |
| 2024 | 41.914.211 RON | 42.624.660 RON | 38.353.983 RON | 4.084.392 RON | 4.270.677 RON | 58.307.586 RON | 39.809.322 RON | 18.498.264 RON | 33.078.506 RON | 18.904.575 RON | 8.356.740 RON | 8.451.283 RON | 7.353.062 RON | 1.028.557 RON | 90 |
| 2025 | 39.143.545 RON | 41.570.337 RON | 41.387.014 RON | 108.582 RON | 183.323 RON | 75.909.133 RON | 49.518.598 RON | 26.390.535 RON | 33.118.703 RON | 29.410.516 RON | 10.361.342 RON | 14.426.930 RON | 13.443.085 RON | 63.171 RON | 97 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Covasna, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2223 — Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Top format din 7 companii din județul Covasna. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.9) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,04 M RON | 22,10 M RON | 35,74 M RON | 50,76 M RON | 55,42 M RON | 41,91 M RON | 39,14 M RON |
| Venituri totale | 19,46 M RON | 25,53 M RON | 36,27 M RON | 52,15 M RON | 55,28 M RON | 42,62 M RON | 41,57 M RON |
| Cheltuieli totale | 16,75 M RON | 22,11 M RON | 30,16 M RON | 43,56 M RON | 42,88 M RON | 38,35 M RON | 41,39 M RON |
| Rezultat net | 2,42 M RON | 3,12 M RON | 5,37 M RON | 7,48 M RON | 11,22 M RON | 4,08 M RON | 108,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 54,82 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,90 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,55 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,58 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,78 |
| Durata stocaj (zile) | 97 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,71 |
| Durata încasare (zile) | 135 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,48 M RON | 19,39 M RON | 38,6% |
| 2020 | 8,42 M RON | 23,07 M RON | 36,5% |
| 2021 | 9,54 M RON | 29,14 M RON | 32,7% |
| 2022 | 16,99 M RON | 37,22 M RON | 45,6% |
| 2023 | 16,38 M RON | 50,84 M RON | 32,2% |
| 2024 | 18,90 M RON | 58,31 M RON | 32,4% |
| 2025 | 29,41 M RON | 75,91 M RON | 38,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,04 M RON | 22,10 M RON | 35,74 M RON | 50,76 M RON | 55,42 M RON | 41,91 M RON | 39,14 M RON | ▼ 6,6% |
| Rezultat net | 2,42 M RON | 3,12 M RON | 5,37 M RON | 7,48 M RON | 11,22 M RON | 4,08 M RON | 108,6 K RON | ▼ 97,3% |
| Total active | 19,39 M RON | 23,07 M RON | 29,14 M RON | 37,22 M RON | 50,84 M RON | 58,31 M RON | 75,91 M RON | ▲ 30,2% |
| Capitaluri proprii | 8,20 M RON | 11,32 M RON | 16,70 M RON | 17,70 M RON | 28,99 M RON | 33,08 M RON | 33,12 M RON | ▲ 0,1% |
| Datorii totale | 7,48 M RON | 8,42 M RON | 9,54 M RON | 16,99 M RON | 16,38 M RON | 18,90 M RON | 29,41 M RON | ▲ 55,6% |
| Lichiditate curentă | 0,90 | 0,89 | 1,44 | 1,02 | 1,16 | 0,98 | 0,90 | ▼ 8,3% |
| Marjă netă (%) | 12,72 | 14,13 | 15,04 | 14,73 | 20,25 | 9,74 | 0,28 | ▼ 97,1% |
| Scor bonitate | 65 | 73 | 90 | 80 | 90 | 58 | 48 | ▼ 17,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (108,6 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 54,82 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.