PRISI PROD SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Sat Girov, Comuna Girov, 5624
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.692.045 RON | 5.323.756 RON | 5.209.998 RON | 96.772 RON | 113.758 RON | 1.614.772 RON | 558.288 RON | 1.056.484 RON | 1.099.324 RON | 484.257 RON | 527.234 RON | 266.211 RON | 31.191 RON | 0 RON | 27 |
| 2024 | 3.422.343 RON | 4.688.517 RON | 4.650.938 RON | 26.381 RON | 37.579 RON | 2.295.444 RON | 1.173.336 RON | 1.122.108 RON | 1.397.866 RON | 897.578 RON | 770.707 RON | 240.052 RON | 0 RON | 0 RON | 26 |
| 2025 | 3.620.131 RON | 4.952.125 RON | 4.898.174 RON | 33.129 RON | 53.951 RON | 2.201.630 RON | 1.074.937 RON | 1.126.693 RON | 1.430.677 RON | 770.953 RON | 828.372 RON | 243.754 RON | 0 RON | 0 RON | 25 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1082 — Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
Top format din 2 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,69 M RON | 3,42 M RON | 3,62 M RON |
| Venituri totale | 5,32 M RON | 4,69 M RON | 4,95 M RON |
| Cheltuieli totale | 5,21 M RON | 4,65 M RON | 4,90 M RON |
| Rezultat net | 96,8 K RON | 26,4 K RON | 33,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,51 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,39 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,86 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,37 |
| Durata stocaj (zile) | 84 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,85 |
| Durata încasare (zile) | 25 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 484,3 K RON | 1,61 M RON | 30,0% |
| 2024 | 897,6 K RON | 2,30 M RON | 39,1% |
| 2025 | 771,0 K RON | 2,20 M RON | 35,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,69 M RON | 3,42 M RON | 3,62 M RON | ▲ 5,8% |
| Rezultat net | 96,8 K RON | 26,4 K RON | 33,1 K RON | ▲ 25,6% |
| Total active | 1,61 M RON | 2,30 M RON | 2,20 M RON | ▼ 4,1% |
| Capitaluri proprii | 1,10 M RON | 1,40 M RON | 1,43 M RON | ▲ 2,3% |
| Datorii totale | 484,3 K RON | 897,6 K RON | 771,0 K RON | ▼ 14,1% |
| Lichiditate curentă | 2,18 | 1,25 | 1,46 | ▲ 16,9% |
| Marjă netă (%) | 2,62 | 0,77 | 0,92 | ▲ 19,5% |
| Scor bonitate | 77 | 60 | 80 | ▲ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (33,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.