Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

GATPRED SRL

CUI: 4383731 J1993002108085 SRL Braşov, Loc. Predeal, Oraş Predeal
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4383731
Cod înmatriculare J1993002108085
EUID ROONRC.J1993002108085
Data înmatriculării 1993-06-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Braşov, Loc. Predeal, Oraş Predeal, Str. Poiana Narciselor, 30, 2211

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Loc. Predeal, Oraş Predeal
Sector: 0
Stradă: Str. Poiana Narciselor
Număr: 30
Cod poștal: 2211

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 144 RON 29.362 RON −29.218 RON −29.218 RON 1.407.041 RON 946.950 RON 460.091 RON 771.618 RON 635.423 RON 0 RON 457.226 RON 0 RON 0 RON 0
2020 6.920 RON 6.920 RON 21.060 RON −14.342 RON −14.140 RON 1.421.035 RON 957.105 RON 463.930 RON 757.276 RON 663.759 RON 0 RON 456.326 RON 0 RON 0 RON 0
2021 42.780 RON 258.294 RON 301.244 RON −44.196 RON −42.950 RON 1.768.646 RON 1.860.597 RON −91.951 RON 717.462 RON 1.051.184 RON 16.050 RON −132.315 RON 0 RON 0 RON 1
2022 24.723 RON 2.415.405 RON 1.390.300 RON 1.000.546 RON 1.025.105 RON 1.897.534 RON 1.841.498 RON 56.036 RON 1.718.008 RON 179.526 RON 48.917 RON −52.489 RON 0 RON 0 RON 1
2023 2.308.408 RON 2.308.410 RON 1.506.033 RON 780.909 RON 802.377 RON 2.292.728 RON 923.059 RON 1.369.669 RON 1.779.068 RON 513.660 RON 43.875 RON 1.235.776 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.284.674 RON 1.284.930 RON 799.174 RON 447.979 RON 485.756 RON 1.030.109 RON 718.138 RON 311.971 RON 986.597 RON 43.512 RON 51.864 RON 150.507 RON 0 RON 0 RON 2
2025 615.671 RON 615.671 RON 532.342 RON 69.010 RON 83.329 RON 1.348.757 RON 594.845 RON 753.912 RON 1.023.696 RON 325.061 RON 47.243 RON 77.946 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

DOBROVOLSCHI OLEG
administrator
Moldova
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 687 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
615,7 K RON
Rezultat Net 2025
69,0 K RON
Total Active 2025
1,35 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 6,9 K RON 42,8 K RON 24,7 K RON 2,31 M RON 1,28 M RON 615,7 K RON
Venituri totale 144 RON 6,9 K RON 258,3 K RON 2,42 M RON 2,31 M RON 1,28 M RON 615,7 K RON
Cheltuieli totale 29,4 K RON 21,1 K RON 301,2 K RON 1,39 M RON 1,51 M RON 799,2 K RON 532,3 K RON
Rezultat net −29,2 K RON −14,3 K RON −44,2 K RON 1,00 M RON 780,9 K RON 448,0 K RON 69,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,56 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,32 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,17 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,93 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,15 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate594,8 K RON (44.1%)
Active circulante753,9 K RON (55.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri47,2 K RON
Creanțe77,9 K RON
Numerar628,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 13,03
Durata stocaj (zile) 28
Rotație creanțe (ori/an) 7,90
Durata încasare (zile) 46

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,5%
Marjă netă
11,2%
ROA
5,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 635,4 K RON 1,41 M RON 45,2%
2020 663,8 K RON 1,42 M RON 46,7%
2021 1,05 M RON 1,77 M RON 59,4%
2022 179,5 K RON 1,90 M RON 9,5%
2023 513,7 K RON 2,29 M RON 22,4%
2024 43,5 K RON 1,03 M RON 4,2%
2025 325,1 K RON 1,35 M RON 24,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 6,9 K RON 42,8 K RON 24,7 K RON 2,31 M RON 1,28 M RON 615,7 K RON ▼ 52,1%
Rezultat net −29,2 K RON −14,3 K RON −44,2 K RON 1,00 M RON 780,9 K RON 448,0 K RON 69,0 K RON ▼ 84,6%
Total active 1,41 M RON 1,42 M RON 1,77 M RON 1,90 M RON 2,29 M RON 1,03 M RON 1,35 M RON ▲ 30,9%
Capitaluri proprii 771,6 K RON 757,3 K RON 717,5 K RON 1,72 M RON 1,78 M RON 986,6 K RON 1,02 M RON ▲ 3,8%
Datorii totale 635,4 K RON 663,8 K RON 1,05 M RON 179,5 K RON 513,7 K RON 43,5 K RON 325,1 K RON ▲ 647,1%
Lichiditate curentă 0,72 0,70 -0,09 0,31 2,67 7,17 2,32 ▼ 67,7%
Marjă netă (%) – -207,25 -103,31 4.047,03 33,83 34,87 11,21 ▼ 67,9%
Scor bonitate 50 47 37 73 95 87 80 ▼ 8,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (69,0 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,56 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.