Publicitate

VALMARI 93 SRL

CUI: 4763994 J1993002394295 SRL Prahova, Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4763994
Cod înmatriculare J1993002394295
EUID ROONRC.J1993002394295
Data înmatriculării 1993-09-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Prahova, Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, 27BIS

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi
Sector: 0
Număr: 27BIS

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.274.157 RON 1.275.164 RON 1.680.542 RON −418.135 RON −405.378 RON 1.936.611 RON 1.460.312 RON 476.299 RON 1.282.686 RON 868.087 RON 283.506 RON 199.145 RON 0 RON 214.162 RON 6
2020 608.483 RON 663.592 RON 773.866 RON −116.910 RON −110.274 RON 2.556.928 RON 2.400.700 RON 156.228 RON 1.431.180 RON 1.125.748 RON 119.079 RON 60.761 RON 0 RON 0 RON 0
2021 944.510 RON 1.019.924 RON 846.153 RON 163.572 RON 173.771 RON 2.535.853 RON 2.420.785 RON 115.068 RON 1.594.752 RON 941.101 RON 81.191 RON 38.066 RON 0 RON 0 RON 0
2022 893.843 RON 2.107.908 RON 1.914.345 RON 175.013 RON 193.563 RON 1.856.992 RON 1.183.269 RON 673.723 RON 1.769.764 RON 87.228 RON 72.549 RON 40.679 RON 0 RON 0 RON 3
2023 875.953 RON 981.923 RON 884.205 RON 89.342 RON 97.718 RON 1.950.265 RON 1.314.339 RON 635.926 RON 1.859.106 RON 91.159 RON 58.066 RON 12.748 RON 0 RON 0 RON 3
2024 836.934 RON 900.719 RON 869.578 RON 4.119 RON 31.141 RON 1.396.836 RON 1.130.472 RON 266.364 RON 1.276.268 RON 120.568 RON 71.153 RON 4.701 RON 0 RON 0 RON 3
2025 923.459 RON 973.312 RON 941.187 RON 3.569 RON 32.125 RON 1.337.712 RON 1.150.289 RON 187.423 RON 975.718 RON 361.994 RON 92.142 RON 26.054 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

VĂCĂRESCU PETRE IULIANA
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului
VĂCĂRESCU PETRE MARIUS LICĂ
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 6 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.52) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
923,5 K RON
Rezultat Net 2025
3,6 K RON
Total Active 2025
1,34 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,27 M RON 608,5 K RON 944,5 K RON 893,8 K RON 876,0 K RON 836,9 K RON 923,5 K RON
Venituri totale 1,28 M RON 663,6 K RON 1,02 M RON 2,11 M RON 981,9 K RON 900,7 K RON 973,3 K RON
Cheltuieli totale 1,68 M RON 773,9 K RON 846,2 K RON 1,91 M RON 884,2 K RON 869,6 K RON 941,2 K RON
Rezultat net −418,1 K RON −116,9 K RON 163,6 K RON 175,0 K RON 89,3 K RON 4,1 K RON 3,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 813,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,52 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,26 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,70 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,15 M RON (86%)
Active circulante187,4 K RON (14%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri92,1 K RON
Creanțe26,1 K RON
Numerar69,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,02
Durata stocaj (zile) 36
Rotație creanțe (ori/an) 35,44
Durata încasare (zile) 10

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,5%
Marjă netă
0,4%
ROA
0,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 868,1 K RON 1,94 M RON 44,8%
2020 1,13 M RON 2,56 M RON 44,0%
2021 941,1 K RON 2,54 M RON 37,1%
2022 87,2 K RON 1,86 M RON 4,7%
2023 91,2 K RON 1,95 M RON 4,7%
2024 120,6 K RON 1,40 M RON 8,6%
2025 362,0 K RON 1,34 M RON 27,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,27 M RON 608,5 K RON 944,5 K RON 893,8 K RON 876,0 K RON 836,9 K RON 923,5 K RON ▲ 10,3%
Rezultat net −418,1 K RON −116,9 K RON 163,6 K RON 175,0 K RON 89,3 K RON 4,1 K RON 3,6 K RON ▼ 13,4%
Total active 1,94 M RON 2,56 M RON 2,54 M RON 1,86 M RON 1,95 M RON 1,40 M RON 1,34 M RON ▼ 4,2%
Capitaluri proprii 1,28 M RON 1,43 M RON 1,59 M RON 1,77 M RON 1,86 M RON 1,28 M RON 975,7 K RON ▼ 23,5%
Datorii totale 868,1 K RON 1,13 M RON 941,1 K RON 87,2 K RON 91,2 K RON 120,6 K RON 362,0 K RON ▲ 200,2%
Lichiditate curentă 0,55 0,14 0,12 7,72 6,98 2,21 0,52 ▼ 76,6%
Marjă netă (%) -32,82 -19,21 17,32 19,58 10,20 0,49 0,39 ▼ 20,4%
Scor bonitate 47 42 73 95 80 70 60 ▼ 14,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate