Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EUTRON INVEST ROMANIA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, B-dul LACUL TEI, 69, 5, 1, 5, 17, 23011, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 42.822.251 RON | 43.226.460 RON | 41.143.907 RON | 1.749.282 RON | 2.082.553 RON | 16.580.396 RON | 1.404.977 RON | 15.175.419 RON | 7.556.247 RON | 8.863.007 RON | 6.735.213 RON | 7.566.000 RON | 422.756 RON | 319.034 RON | 90 |
| 2024 | 46.060.526 RON | 46.453.068 RON | 44.782.869 RON | 1.395.291 RON | 1.670.199 RON | 18.263.545 RON | 960.829 RON | 17.302.716 RON | 8.408.061 RON | 9.997.847 RON | 6.561.906 RON | 9.896.724 RON | 317.008 RON | 459.371 RON | 96 |
| 2025 | 46.723.616 RON | 47.035.873 RON | 46.657.485 RON | 325.380 RON | 378.388 RON | 17.947.808 RON | 997.949 RON | 16.949.859 RON | 8.289.031 RON | 9.970.117 RON | 7.530.323 RON | 8.721.513 RON | 240.905 RON | 552.245 RON | 98 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4666 — Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
Top format din 41 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 42,82 M RON | 46,06 M RON | 46,72 M RON |
| Venituri totale | 43,23 M RON | 46,45 M RON | 47,04 M RON |
| Cheltuieli totale | 41,14 M RON | 44,78 M RON | 46,66 M RON |
| Rezultat net | 1,75 M RON | 1,40 M RON | 325,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 49,10 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,94 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,80 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,20 |
| Durata stocaj (zile) | 59 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,36 |
| Durata încasare (zile) | 68 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 8,86 M RON | 16,58 M RON | 53,5% |
| 2024 | 10,00 M RON | 18,26 M RON | 54,7% |
| 2025 | 9,97 M RON | 17,95 M RON | 55,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 42,82 M RON | 46,06 M RON | 46,72 M RON | ▲ 1,4% |
| Rezultat net | 1,75 M RON | 1,40 M RON | 325,4 K RON | ▼ 76,7% |
| Total active | 16,58 M RON | 18,26 M RON | 17,95 M RON | ▼ 1,7% |
| Capitaluri proprii | 7,56 M RON | 8,41 M RON | 8,29 M RON | ▼ 1,4% |
| Datorii totale | 8,86 M RON | 10,00 M RON | 9,97 M RON | ▼ 0,3% |
| Lichiditate curentă | 1,71 | 1,73 | 1,70 | ▼ 1,8% |
| Marjă netă (%) | 4,08 | 3,03 | 0,70 | ▼ 76,9% |
| Scor bonitate | 67 | 75 | 60 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (325,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 49,10 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.