VOINEA CO TRADING SRL
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Municipiul Alexandria, Str. LIBERTĂŢII, K5, p
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.269.398 RON | 1.348.277 RON | 1.246.331 RON | 91.151 RON | 101.946 RON | 380.521 RON | 52.537 RON | 327.984 RON | 191.374 RON | 189.147 RON | 311.833 RON | 16.309 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.176.209 RON | 1.233.058 RON | 1.095.253 RON | 116.089 RON | 137.805 RON | 356.940 RON | 23.010 RON | 333.930 RON | 165.111 RON | 191.829 RON | 307.527 RON | 9.668 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.287.083 RON | 1.371.668 RON | 1.178.247 RON | 166.445 RON | 193.421 RON | 278.640 RON | 7.469 RON | 271.171 RON | 219.889 RON | 63.976 RON | 204.435 RON | 166.464 RON | 0 RON | 5.225 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4661 — Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
Top format din 14 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,27 M RON | 1,18 M RON | 1,29 M RON |
| Venituri totale | 1,35 M RON | 1,23 M RON | 1,37 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,25 M RON | 1,10 M RON | 1,18 M RON |
| Rezultat net | 91,2 K RON | 116,1 K RON | 166,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,26 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,24 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,04 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | -1,56 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 4,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,30 |
| Durata stocaj (zile) | 58 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,73 |
| Durata încasare (zile) | 47 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 189,1 K RON | 380,5 K RON | 49,7% |
| 2024 | 191,8 K RON | 356,9 K RON | 53,7% |
| 2025 | 64,0 K RON | 278,6 K RON | 23,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,27 M RON | 1,18 M RON | 1,29 M RON | ▲ 9,4% |
| Rezultat net | 91,2 K RON | 116,1 K RON | 166,4 K RON | ▲ 43,4% |
| Total active | 380,5 K RON | 356,9 K RON | 278,6 K RON | ▼ 21,9% |
| Capitaluri proprii | 191,4 K RON | 165,1 K RON | 219,9 K RON | ▲ 33,2% |
| Datorii totale | 189,1 K RON | 191,8 K RON | 64,0 K RON | ▼ 66,6% |
| Lichiditate curentă | 1,73 | 1,74 | 4,24 | ▲ 143,5% |
| Marjă netă (%) | 7,18 | 9,87 | 12,93 | ▲ 31,0% |
| Scor bonitate | 77 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (166,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.