TEHNORUL SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, Str. A.I. CUZA, 5, ROMARTA, B, 1, 34, 1100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 21.091.561 RON | 21.138.945 RON | 20.790.780 RON | 300.693 RON | 348.165 RON | 14.822.648 RON | 415.450 RON | 14.407.198 RON | 9.570.849 RON | 5.342.457 RON | 11.812.197 RON | 369.481 RON | 0 RON | 90.658 RON | 46 |
| 2024 | 22.377.994 RON | 22.468.575 RON | 22.429.514 RON | 28.631 RON | 39.061 RON | 12.235.786 RON | 360.512 RON | 11.875.274 RON | 8.599.254 RON | 3.801.334 RON | 7.972.401 RON | 910.775 RON | 0 RON | 164.802 RON | 41 |
| 2025 | 21.456.854 RON | 22.978.331 RON | 22.031.308 RON | 790.908 RON | 947.023 RON | 8.837.997 RON | 110.457 RON | 8.727.540 RON | 6.439.204 RON | 2.441.690 RON | 7.205.967 RON | 1.167.645 RON | 0 RON | 42.897 RON | 34 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Top format din 161 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,09 M RON | 22,38 M RON | 21,46 M RON |
| Venituri totale | 21,14 M RON | 22,47 M RON | 22,98 M RON |
| Cheltuieli totale | 20,79 M RON | 22,43 M RON | 22,03 M RON |
| Rezultat net | 300,7 K RON | 28,6 K RON | 790,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 22,01 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,57 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,62 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,62 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,98 |
| Durata stocaj (zile) | 123 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 18,38 |
| Durata încasare (zile) | 20 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,34 M RON | 14,82 M RON | 36,0% |
| 2024 | 3,80 M RON | 12,24 M RON | 31,1% |
| 2025 | 2,44 M RON | 8,84 M RON | 27,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,09 M RON | 22,38 M RON | 21,46 M RON | ▼ 4,1% |
| Rezultat net | 300,7 K RON | 28,6 K RON | 790,9 K RON | ▲ 2.662,4% |
| Total active | 14,82 M RON | 12,24 M RON | 8,84 M RON | ▼ 27,8% |
| Capitaluri proprii | 9,57 M RON | 8,60 M RON | 6,44 M RON | ▼ 25,1% |
| Datorii totale | 5,34 M RON | 3,80 M RON | 2,44 M RON | ▼ 35,8% |
| Lichiditate curentă | 2,70 | 3,12 | 3,57 | ▲ 14,4% |
| Marjă netă (%) | 1,43 | 0,13 | 3,69 | ▲ 2.738,5% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | 85 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (790,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.57), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 22,01 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.