Publicitate

SAFIR '94 IMPEX SRL

CUI: 5624471 J1994008349405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 5624471
Cod înmatriculare J1994008349405
EUID ROONRC.J1994008349405
Data înmatriculării 1994-04-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 32 ani
Salariați (2025) 18 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, Sos. PANDURI, 3, P32, 1, 3, 11, 0, 5

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 5
Sector: 5
Stradă: Sos. PANDURI
Număr: 3
Bloc: P32
Scară: 1
Etaj: 3
Apartament: 11
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 6.290.733 RON 10.472.626 RON 8.568.706 RON 1.847.252 RON 1.903.920 RON 7.633.514 RON 1.650.064 RON 5.983.450 RON 7.085.025 RON 563.704 RON 5.330.136 RON 104.098 RON 0 RON 15.215 RON 19
2024 6.274.954 RON 9.503.320 RON 8.629.933 RON 790.781 RON 873.387 RON 9.139.029 RON 1.915.527 RON 7.223.502 RON 6.636.675 RON 2.516.912 RON 6.692.903 RON 99.507 RON 0 RON 14.558 RON 20
2025 6.470.411 RON 9.901.742 RON 8.558.203 RON 1.245.513 RON 1.343.539 RON 8.835.823 RON 1.850.834 RON 6.984.989 RON 7.882.187 RON 972.552 RON 6.216.695 RON 152.704 RON 0 RON 18.916 RON 18

Reprezentanți și administratori (1)

ALECU MARIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 109 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
6,47 M RON
Rezultat Net 2025
1,25 M RON
Total Active 2025
8,84 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 6,29 M RON 6,27 M RON 6,47 M RON
Venituri totale 10,47 M RON 9,50 M RON 9,90 M RON
Cheltuieli totale 8,57 M RON 8,63 M RON 8,56 M RON
Rezultat net 1,85 M RON 790,8 K RON 1,25 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,53 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 7,18 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,79 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,63 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,09 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,85 M RON (20.9%)
Active circulante6,98 M RON (79.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri6,22 M RON
Creanțe152,7 K RON
Numerar615,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,04
Durata stocaj (zile) 351
Rotație creanțe (ori/an) 42,37
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
20,8%
Marjă netă
19,3%
ROA
14,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 563,7 K RON 7,63 M RON 7,4%
2024 2,52 M RON 9,14 M RON 27,5%
2025 972,6 K RON 8,84 M RON 11,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 6,29 M RON 6,27 M RON 6,47 M RON ▲ 3,1%
Rezultat net 1,85 M RON 790,8 K RON 1,25 M RON ▲ 57,5%
Total active 7,63 M RON 9,14 M RON 8,84 M RON ▼ 3,3%
Capitaluri proprii 7,09 M RON 6,64 M RON 7,88 M RON ▲ 18,8%
Datorii totale 563,7 K RON 2,52 M RON 972,6 K RON ▼ 61,4%
Lichiditate curentă 10,61 2,87 7,18 ▲ 150,2%
Marjă netă (%) 29,36 12,60 19,25 ▲ 52,8%
Scor bonitate 87 80 100 ▲ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,25 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (7.18), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,53 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate