Publicitate

LAZAR GROUP PROD SRL

CUI: 6890560 J1994027278407 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 6890560
Cod înmatriculare J1994027278407
EUID ROONRC.J1994027278407
Data înmatriculării 1994-12-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 32 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, 13 Septembrie, 89, 81, 50713, 5, parter

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 5
Sector: 5
Stradă: 13 Septembrie
Număr: 89
Bloc: 81
Cod poștal: 50713
Completare adresă: parter

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 769.902 RON 756.689 RON 186.498 RON 570.191 RON 570.191 RON 2.301.777 RON 750.356 RON 1.551.421 RON 1.074.530 RON 1.230.650 RON 571.850 RON 210.511 RON 0 RON 3.403 RON 1
2024 1.334.355 RON 1.360.656 RON 256.852 RON 944.003 RON 1.103.804 RON 2.079.384 RON 615.475 RON 1.463.909 RON 2.018.532 RON 62.981 RON 571.850 RON 184.105 RON 0 RON 2.129 RON 1
2025 2.279.119 RON 2.370.763 RON 433.181 RON 1.630.157 RON 1.937.582 RON 4.933.143 RON 532.794 RON 4.400.349 RON 2.704.686 RON 2.237.457 RON 565.365 RON 1.471.522 RON 0 RON 9.000 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

LAZAR LAURA DANA
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 41 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,28 M RON
Rezultat Net 2025
1,63 M RON
Total Active 2025
4,93 M RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 769,9 K RON 1,33 M RON 2,28 M RON
Venituri totale 756,7 K RON 1,36 M RON 2,37 M RON
Cheltuieli totale 186,5 K RON 256,9 K RON 433,2 K RON
Rezultat net 570,2 K RON 944,0 K RON 1,63 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,97 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,97 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,71 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,06 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,20 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate532,8 K RON (10.8%)
Active circulante4,40 M RON (89.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri565,4 K RON
Creanțe1,47 M RON
Numerar2,36 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,03
Durata stocaj (zile) 91
Rotație creanțe (ori/an) 1,55
Durata încasare (zile) 236

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
85,0%
Marjă netă
71,5%
ROA
33,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,23 M RON 2,30 M RON 53,5%
2024 63,0 K RON 2,08 M RON 3,0%
2025 2,24 M RON 4,93 M RON 45,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 769,9 K RON 1,33 M RON 2,28 M RON ▲ 70,8%
Rezultat net 570,2 K RON 944,0 K RON 1,63 M RON ▲ 72,7%
Total active 2,30 M RON 2,08 M RON 4,93 M RON ▲ 137,2%
Capitaluri proprii 1,07 M RON 2,02 M RON 2,70 M RON ▲ 34,0%
Datorii totale 1,23 M RON 63,0 K RON 2,24 M RON ▲ 3.452,6%
Lichiditate curentă 1,26 23,24 1,97 ▼ 91,5%
Marjă netă (%) 74,06 70,75 71,53 ▲ 1,1%
Scor bonitate 72 100 90 ▼ 10,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,63 M RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,97 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate