Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BABY MAGIC IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Olt, Loc. Balş, Oraş Balş, Str. ION CREANGA, 17, 2, 30, 235100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 7.493.909 RON | 7.794.124 RON | 7.110.282 RON | 573.401 RON | 683.842 RON | 5.026.194 RON | 3.207.819 RON | 1.818.375 RON | 3.895.228 RON | 1.130.966 RON | 62.862 RON | 703.146 RON | 0 RON | 0 RON | 22 |
| 2020 | 7.985.668 RON | 7.994.578 RON | 7.879.284 RON | 95.078 RON | 115.294 RON | 4.496.420 RON | 2.962.359 RON | 1.534.061 RON | 3.990.306 RON | 510.979 RON | 181.432 RON | 730.252 RON | 0 RON | 4.865 RON | 26 |
| 2021 | 10.409.618 RON | 10.435.689 RON | 8.818.258 RON | 1.356.294 RON | 1.617.431 RON | 5.150.238 RON | 2.289.588 RON | 2.860.650 RON | 4.820.283 RON | 334.618 RON | 144.003 RON | 992.326 RON | 0 RON | 4.663 RON | 26 |
| 2022 | 10.814.916 RON | 10.821.782 RON | 8.932.170 RON | 1.586.098 RON | 1.889.612 RON | 6.571.259 RON | 3.022.203 RON | 3.549.056 RON | 6.406.381 RON | 291.558 RON | 183.290 RON | 1.381.584 RON | 0 RON | 126.680 RON | 23 |
| 2023 | 10.700.951 RON | 10.724.560 RON | 9.522.533 RON | 1.006.181 RON | 1.202.027 RON | 7.069.772 RON | 3.602.361 RON | 3.467.411 RON | 7.412.562 RON | 180.540 RON | 288.209 RON | 1.160.572 RON | 0 RON | 523.330 RON | 23 |
| 2024 | 12.384.068 RON | 12.618.680 RON | 11.897.224 RON | 597.665 RON | 721.456 RON | 9.037.984 RON | 5.852.488 RON | 3.185.496 RON | 7.727.619 RON | 1.909.865 RON | 718.103 RON | 1.578.134 RON | 0 RON | 599.500 RON | 24 |
| 2025 | 12.247.047 RON | 12.150.545 RON | 11.417.099 RON | 611.675 RON | 733.446 RON | 10.936.901 RON | 7.400.545 RON | 3.536.356 RON | 8.339.294 RON | 2.651.215 RON | 1.158.073 RON | 1.508.851 RON | 0 RON | 53.608 RON | 24 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2222 — Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
Top format din 7 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,49 M RON | 7,99 M RON | 10,41 M RON | 10,81 M RON | 10,70 M RON | 12,38 M RON | 12,25 M RON |
| Venituri totale | 7,79 M RON | 7,99 M RON | 10,44 M RON | 10,82 M RON | 10,72 M RON | 12,62 M RON | 12,15 M RON |
| Cheltuieli totale | 7,11 M RON | 7,88 M RON | 8,82 M RON | 8,93 M RON | 9,52 M RON | 11,90 M RON | 11,42 M RON |
| Rezultat net | 573,4 K RON | 95,1 K RON | 1,36 M RON | 1,59 M RON | 1,01 M RON | 597,7 K RON | 611,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 13,63 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,90 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,33 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,58 |
| Durata stocaj (zile) | 35 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,12 |
| Durata încasare (zile) | 45 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,13 M RON | 5,03 M RON | 22,5% |
| 2020 | 511,0 K RON | 4,50 M RON | 11,4% |
| 2021 | 334,6 K RON | 5,15 M RON | 6,5% |
| 2022 | 291,6 K RON | 6,57 M RON | 4,4% |
| 2023 | 180,5 K RON | 7,07 M RON | 2,6% |
| 2024 | 1,91 M RON | 9,04 M RON | 21,1% |
| 2025 | 2,65 M RON | 10,94 M RON | 24,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,49 M RON | 7,99 M RON | 10,41 M RON | 10,81 M RON | 10,70 M RON | 12,38 M RON | 12,25 M RON | ▼ 1,1% |
| Rezultat net | 573,4 K RON | 95,1 K RON | 1,36 M RON | 1,59 M RON | 1,01 M RON | 597,7 K RON | 611,7 K RON | ▲ 2,3% |
| Total active | 5,03 M RON | 4,50 M RON | 5,15 M RON | 6,57 M RON | 7,07 M RON | 9,04 M RON | 10,94 M RON | ▲ 21,0% |
| Capitaluri proprii | 3,90 M RON | 3,99 M RON | 4,82 M RON | 6,41 M RON | 7,41 M RON | 7,73 M RON | 8,34 M RON | ▲ 7,9% |
| Datorii totale | 1,13 M RON | 511,0 K RON | 334,6 K RON | 291,6 K RON | 180,5 K RON | 1,91 M RON | 2,65 M RON | ▲ 38,8% |
| Lichiditate curentă | 1,61 | 3,00 | 8,55 | 12,17 | 19,21 | 1,67 | 1,33 | ▼ 20,0% |
| Marjă netă (%) | 7,65 | 1,19 | 13,03 | 14,67 | 9,40 | 4,83 | 4,99 | ▲ 3,3% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | 100 | 100 | 82 | 72 | 67 | ▼ 6,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (611,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 13,63 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.