Publicitate

TERMOCOLOR S.R.L.

CUI: 9172280 J1997000196220 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 9172280
Cod înmatriculare J1997000196220
EUID ROONRC.J1997000196220
Data înmatriculării 1997-02-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 29 ani
Salariați (2025) 12 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, B-dul POITIERS, 14

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Sector: 0
Stradă: B-dul POITIERS
Număr: 14

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.593.957 RON 2.595.669 RON 2.408.463 RON 165.188 RON 187.206 RON 607.741 RON 41.122 RON 566.619 RON 352.683 RON 255.058 RON 301.390 RON 155.127 RON 0 RON 0 RON 7
2024 3.413.924 RON 3.413.997 RON 3.358.647 RON 45.935 RON 55.350 RON 646.196 RON 41.258 RON 604.938 RON 232.056 RON 432.877 RON 353.289 RON 234.096 RON 0 RON 18.737 RON 15
2025 3.992.429 RON 3.994.352 RON 3.947.796 RON 38.357 RON 46.556 RON 906.693 RON 321.667 RON 585.026 RON 227.212 RON 700.171 RON 384.558 RON 174.645 RON 0 RON 20.690 RON 12

Reprezentanți și administratori (1)

VELIŞCU SEBASTIAN CĂTĂLIN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (78)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.84) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
3,99 M RON
Rezultat Net 2025
38,4 K RON
Total Active 2025
906,7 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,59 M RON 3,41 M RON 3,99 M RON
Venituri totale 2,60 M RON 3,41 M RON 3,99 M RON
Cheltuieli totale 2,41 M RON 3,36 M RON 3,95 M RON
Rezultat net 165,2 K RON 45,9 K RON 38,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,73 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,84 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,29 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate321,7 K RON (35.5%)
Active circulante585,0 K RON (64.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri384,6 K RON
Creanțe174,6 K RON
Numerar25,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,38
Durata stocaj (zile) 35
Rotație creanțe (ori/an) 22,86
Durata încasare (zile) 16

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,2%
Marjă netă
1,0%
ROA
4,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 255,1 K RON 607,7 K RON 42,0%
2024 432,9 K RON 646,2 K RON 67,0%
2025 700,2 K RON 906,7 K RON 77,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,59 M RON 3,41 M RON 3,99 M RON ▲ 16,9%
Rezultat net 165,2 K RON 45,9 K RON 38,4 K RON ▼ 16,5%
Total active 607,7 K RON 646,2 K RON 906,7 K RON ▲ 40,3%
Capitaluri proprii 352,7 K RON 232,1 K RON 227,2 K RON ▼ 2,1%
Datorii totale 255,1 K RON 432,9 K RON 700,2 K RON ▲ 61,7%
Lichiditate curentă 2,22 1,40 0,84 ▼ 40,2%
Marjă netă (%) 6,37 1,35 0,96 ▼ 28,9%
Scor bonitate 82 62 50 ▼ 19,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (38,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,73 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate