Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MEGA FASHION COM SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Roman, Str. ALEXANDRU CEL BUN, 8A, C, 2, 26, 5550
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.408.451 RON | 3.422.831 RON | 3.383.278 RON | 31.429 RON | 39.553 RON | 6.649.779 RON | 2.541.958 RON | 4.107.821 RON | 5.318.548 RON | 1.331.231 RON | 3.244.256 RON | 675.948 RON | 0 RON | 0 RON | 48 |
| 2020 | 1.707.549 RON | 3.052.629 RON | 3.043.031 RON | 9.598 RON | 9.598 RON | 6.210.598 RON | 2.460.023 RON | 3.750.575 RON | 5.328.146 RON | 870.939 RON | 3.258.199 RON | 402.972 RON | 11.513 RON | 0 RON | 39 |
| 2021 | 2.696.825 RON | 3.731.892 RON | 3.717.036 RON | 12.746 RON | 14.856 RON | 6.350.027 RON | 2.332.564 RON | 4.017.463 RON | 5.295.120 RON | 1.046.080 RON | 3.347.494 RON | 627.052 RON | 8.827 RON | 0 RON | 37 |
| 2022 | 2.807.591 RON | 3.568.427 RON | 3.553.193 RON | 11.484 RON | 15.234 RON | 6.587.779 RON | 2.271.634 RON | 4.316.145 RON | 5.306.604 RON | 1.261.242 RON | 3.507.657 RON | 756.618 RON | 19.933 RON | 0 RON | 35 |
| 2023 | 2.917.417 RON | 4.166.504 RON | 4.139.861 RON | 20.783 RON | 26.643 RON | 6.363.383 RON | 2.131.148 RON | 4.232.235 RON | 5.327.387 RON | 1.024.066 RON | 3.381.056 RON | 796.493 RON | 12.068 RON | 138 RON | 34 |
| 2024 | 2.925.810 RON | 4.051.732 RON | 4.042.531 RON | 4.952 RON | 9.201 RON | 6.694.057 RON | 2.207.478 RON | 4.486.579 RON | 5.332.339 RON | 1.319.516 RON | 3.518.056 RON | 906.591 RON | 42.202 RON | 0 RON | 35 |
| 2025 | 2.258.300 RON | 3.565.824 RON | 3.542.708 RON | 11.258 RON | 23.116 RON | 6.425.361 RON | 2.026.288 RON | 4.399.073 RON | 5.343.597 RON | 1.064.563 RON | 3.573.691 RON | 786.310 RON | 17.206 RON | 5 RON | 29 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Top format din 55 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,41 M RON | 1,71 M RON | 2,70 M RON | 2,81 M RON | 2,92 M RON | 2,93 M RON | 2,26 M RON |
| Venituri totale | 3,42 M RON | 3,05 M RON | 3,73 M RON | 3,57 M RON | 4,17 M RON | 4,05 M RON | 3,57 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,38 M RON | 3,04 M RON | 3,72 M RON | 3,55 M RON | 4,14 M RON | 4,04 M RON | 3,54 M RON |
| Rezultat net | 31,4 K RON | 9,6 K RON | 12,7 K RON | 11,5 K RON | 20,8 K RON | 5,0 K RON | 11,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,56 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,78 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 6,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,63 |
| Durata stocaj (zile) | 578 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,87 |
| Durata încasare (zile) | 127 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,33 M RON | 6,65 M RON | 20,0% |
| 2020 | 870,9 K RON | 6,21 M RON | 14,0% |
| 2021 | 1,05 M RON | 6,35 M RON | 16,5% |
| 2022 | 1,26 M RON | 6,59 M RON | 19,2% |
| 2023 | 1,02 M RON | 6,36 M RON | 16,1% |
| 2024 | 1,32 M RON | 6,69 M RON | 19,7% |
| 2025 | 1,06 M RON | 6,43 M RON | 16,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,41 M RON | 1,71 M RON | 2,70 M RON | 2,81 M RON | 2,92 M RON | 2,93 M RON | 2,26 M RON | ▼ 22,8% |
| Rezultat net | 31,4 K RON | 9,6 K RON | 12,7 K RON | 11,5 K RON | 20,8 K RON | 5,0 K RON | 11,3 K RON | ▲ 127,3% |
| Total active | 6,65 M RON | 6,21 M RON | 6,35 M RON | 6,59 M RON | 6,36 M RON | 6,69 M RON | 6,43 M RON | ▼ 4,0% |
| Capitaluri proprii | 5,32 M RON | 5,33 M RON | 5,30 M RON | 5,31 M RON | 5,33 M RON | 5,33 M RON | 5,34 M RON | ▲ 0,2% |
| Datorii totale | 1,33 M RON | 870,9 K RON | 1,05 M RON | 1,26 M RON | 1,02 M RON | 1,32 M RON | 1,06 M RON | ▼ 19,3% |
| Lichiditate curentă | 3,09 | 4,31 | 3,84 | 3,42 | 4,13 | 3,40 | 4,13 | ▲ 21,5% |
| Marjă netă (%) | 0,92 | 0,56 | 0,47 | 0,41 | 0,71 | 0,17 | 0,50 | ▲ 194,1% |
| Scor bonitate | 77 | 77 | 85 | 77 | 90 | 70 | 85 | ▲ 21,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,56 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.