Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
R.G.HOLZ COMPANY SRL
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Str. MIORITEI, 4, 4975
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 82.326.680 RON | 75.609.581 RON | 71.584.006 RON | 3.739.617 RON | 4.025.575 RON | 56.985.111 RON | 23.490.032 RON | 33.495.079 RON | 26.120.009 RON | 30.872.251 RON | 22.796.610 RON | 9.899.560 RON | 0 RON | 7.149 RON | 248 |
| 2020 | 83.294.130 RON | 80.939.179 RON | 78.139.720 RON | 2.502.023 RON | 2.799.459 RON | 58.761.627 RON | 22.777.871 RON | 35.983.756 RON | 27.827.031 RON | 30.939.460 RON | 19.668.338 RON | 7.952.208 RON | 0 RON | 4.864 RON | 118 |
| 2021 | 83.090.477 RON | 84.464.346 RON | 80.437.758 RON | 3.519.138 RON | 4.026.588 RON | 63.821.916 RON | 20.912.522 RON | 42.909.394 RON | 30.461.610 RON | 33.366.699 RON | 16.137.197 RON | 7.778.835 RON | 0 RON | 6.393 RON | 75 |
| 2022 | 115.030.112 RON | 116.306.893 RON | 111.434.987 RON | 4.379.954 RON | 4.871.906 RON | 71.130.114 RON | 24.735.938 RON | 46.394.176 RON | 33.640.765 RON | 37.505.264 RON | 14.507.000 RON | 18.243.646 RON | 0 RON | 15.915 RON | 75 |
| 2023 | 75.299.692 RON | 75.056.470 RON | 72.935.760 RON | 1.863.176 RON | 2.120.710 RON | 74.690.906 RON | 26.724.426 RON | 47.966.480 RON | 34.838.893 RON | 39.872.940 RON | 13.846.281 RON | 11.532.244 RON | 0 RON | 20.927 RON | 75 |
| 2024 | 54.867.696 RON | 75.084.164 RON | 74.296.563 RON | 682.952 RON | 787.601 RON | 43.379.669 RON | 10.872.775 RON | 32.506.894 RON | 34.689.929 RON | 8.704.046 RON | 26.410.635 RON | 4.642.731 RON | 0 RON | 14.306 RON | 181 |
| 2025 | 32.857.645 RON | 33.239.710 RON | 32.781.758 RON | 378.402 RON | 457.952 RON | 39.293.485 RON | 9.621.912 RON | 29.671.573 RON | 33.281.333 RON | 6.041.402 RON | 22.242.947 RON | 6.540.823 RON | 0 RON | 29.250 RON | 124 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (36)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1520 Fabricarea încălțămintei
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4911 Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
- 4912 Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare
- 4920 Transporturi de marfă pe calea ferată
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului
Top format din 45 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 82,33 M RON | 83,29 M RON | 83,09 M RON | 115,03 M RON | 75,30 M RON | 54,87 M RON | 32,86 M RON |
| Venituri totale | 75,61 M RON | 80,94 M RON | 84,46 M RON | 116,31 M RON | 75,06 M RON | 75,08 M RON | 33,24 M RON |
| Cheltuieli totale | 71,58 M RON | 78,14 M RON | 80,44 M RON | 111,43 M RON | 72,94 M RON | 74,30 M RON | 32,78 M RON |
| Rezultat net | 3,74 M RON | 2,50 M RON | 3,52 M RON | 4,38 M RON | 1,86 M RON | 683,0 K RON | 378,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 44,82 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,91 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,23 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 6,50 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,48 |
| Durata stocaj (zile) | 247 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,02 |
| Durata încasare (zile) | 73 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 30,87 M RON | 56,99 M RON | 54,2% |
| 2020 | 30,94 M RON | 58,76 M RON | 52,7% |
| 2021 | 33,37 M RON | 63,82 M RON | 52,3% |
| 2022 | 37,51 M RON | 71,13 M RON | 52,7% |
| 2023 | 39,87 M RON | 74,69 M RON | 53,4% |
| 2024 | 8,70 M RON | 43,38 M RON | 20,1% |
| 2025 | 6,04 M RON | 39,29 M RON | 15,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 82,33 M RON | 83,29 M RON | 83,09 M RON | 115,03 M RON | 75,30 M RON | 54,87 M RON | 32,86 M RON | ▼ 40,1% |
| Rezultat net | 3,74 M RON | 2,50 M RON | 3,52 M RON | 4,38 M RON | 1,86 M RON | 683,0 K RON | 378,4 K RON | ▼ 44,6% |
| Total active | 56,99 M RON | 58,76 M RON | 63,82 M RON | 71,13 M RON | 74,69 M RON | 43,38 M RON | 39,29 M RON | ▼ 9,4% |
| Capitaluri proprii | 26,12 M RON | 27,83 M RON | 30,46 M RON | 33,64 M RON | 34,84 M RON | 34,69 M RON | 33,28 M RON | ▼ 4,1% |
| Datorii totale | 30,87 M RON | 30,94 M RON | 33,37 M RON | 37,51 M RON | 39,87 M RON | 8,70 M RON | 6,04 M RON | ▼ 30,6% |
| Lichiditate curentă | 1,09 | 1,16 | 1,29 | 1,24 | 1,20 | 3,73 | 4,91 | ▲ 31,5% |
| Marjă netă (%) | 4,54 | 3,00 | 4,24 | 3,81 | 2,47 | 1,24 | 1,15 | ▼ 7,3% |
| Scor bonitate | 62 | 62 | 70 | 70 | 55 | 77 | 77 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (378,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 44,82 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.