NAVROM BAC SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, PUNCT TRECERE BAC FALEZA DUNARII, 6200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 34.598.410 RON | 35.379.972 RON | 28.622.976 RON | 5.500.300 RON | 6.756.996 RON | 49.115.334 RON | 33.100.178 RON | 16.015.156 RON | 41.955.420 RON | 2.213.108 RON | 416.661 RON | 888.391 RON | 4.832.474 RON | 53.973 RON | 114 |
| 2024 | 32.614.085 RON | 33.058.198 RON | 22.737.900 RON | 8.716.043 RON | 10.320.298 RON | 54.739.480 RON | 34.398.243 RON | 20.341.237 RON | 48.100.430 RON | 1.890.057 RON | 685.749 RON | 1.417.903 RON | 4.644.949 RON | 64.261 RON | 85 |
| 2025 | 26.352.227 RON | 27.206.578 RON | 21.475.302 RON | 4.706.847 RON | 5.731.276 RON | 51.801.572 RON | 33.743.271 RON | 18.058.301 RON | 45.807.276 RON | 1.408.603 RON | 729.665 RON | 542.295 RON | 4.457.423 RON | 40.035 RON | 75 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
- 5040 Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5030 — Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
Top format din 3 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,60 M RON | 32,61 M RON | 26,35 M RON |
| Venituri totale | 35,38 M RON | 33,06 M RON | 27,21 M RON |
| Cheltuieli totale | 28,62 M RON | 22,74 M RON | 21,48 M RON |
| Rezultat net | 5,50 M RON | 8,72 M RON | 4,71 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 22,94 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,82 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,30 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 11,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 36,78 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 36,12 |
| Durata stocaj (zile) | 10 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 48,59 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,21 M RON | 49,12 M RON | 4,5% |
| 2024 | 1,89 M RON | 54,74 M RON | 3,5% |
| 2025 | 1,41 M RON | 51,80 M RON | 2,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,60 M RON | 32,61 M RON | 26,35 M RON | ▼ 19,2% |
| Rezultat net | 5,50 M RON | 8,72 M RON | 4,71 M RON | ▼ 46,0% |
| Total active | 49,12 M RON | 54,74 M RON | 51,80 M RON | ▼ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 41,96 M RON | 48,10 M RON | 45,81 M RON | ▼ 4,8% |
| Datorii totale | 2,21 M RON | 1,89 M RON | 1,41 M RON | ▼ 25,5% |
| Lichiditate curentă | 7,24 | 10,76 | 12,82 | ▲ 19,1% |
| Marjă netă (%) | 15,90 | 26,72 | 17,86 | ▼ 33,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,71 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.82), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.