Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IBB IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, ION IONESCU DE LA BRAD, 1, 3, 300253, ap. 30 (E3A)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 483.000 RON | 483.000 RON | 161.774 RON | 316.396 RON | 321.226 RON | 394.843 RON | 191.323 RON | 203.520 RON | 316.636 RON | 79.682 RON | 50.250 RON | 98.704 RON | 0 RON | 1.475 RON | 1 |
| 2020 | 850.264 RON | 850.264 RON | 435.048 RON | 406.714 RON | 415.216 RON | 772.828 RON | 133.893 RON | 638.935 RON | 635.455 RON | 137.988 RON | 5.677 RON | 491.189 RON | 0 RON | 615 RON | 6 |
| 2021 | 1.512.180 RON | 1.515.053 RON | 555.965 RON | 944.946 RON | 959.088 RON | 1.608.760 RON | 221.723 RON | 1.387.037 RON | 945.186 RON | 663.765 RON | 5.677 RON | 1.290.485 RON | 0 RON | 191 RON | 7 |
| 2022 | 2.209.189 RON | 2.209.189 RON | 686.919 RON | 1.501.979 RON | 1.522.270 RON | 2.031.035 RON | 126.870 RON | 1.904.165 RON | 1.502.219 RON | 528.979 RON | 5.677 RON | 1.798.892 RON | 0 RON | 163 RON | 9 |
| 2023 | 2.438.227 RON | 2.454.826 RON | 955.668 RON | 1.474.544 RON | 1.499.158 RON | 3.537.468 RON | 61.536 RON | 3.475.932 RON | 2.705.024 RON | 832.580 RON | 5.677 RON | 3.274.313 RON | 0 RON | 136 RON | 11 |
| 2024 | 1.899.323 RON | 1.899.323 RON | 1.627.673 RON | 220.560 RON | 271.650 RON | 2.047.327 RON | 17.901 RON | 2.029.426 RON | 1.539.715 RON | 507.821 RON | 5.677 RON | 1.989.406 RON | 0 RON | 209 RON | 15 |
| 2025 | 2.637.198 RON | 2.637.198 RON | 2.231.106 RON | 336.560 RON | 406.092 RON | 860.250 RON | 103.159 RON | 757.091 RON | 336.800 RON | 523.825 RON | 5.677 RON | 686.584 RON | 0 RON | 375 RON | 14 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4339 — Alte lucrări de finisare
Top format din 50 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 483,0 K RON | 850,3 K RON | 1,51 M RON | 2,21 M RON | 2,44 M RON | 1,90 M RON | 2,64 M RON |
| Venituri totale | 483,0 K RON | 850,3 K RON | 1,52 M RON | 2,21 M RON | 2,45 M RON | 1,90 M RON | 2,64 M RON |
| Cheltuieli totale | 161,8 K RON | 435,0 K RON | 556,0 K RON | 686,9 K RON | 955,7 K RON | 1,63 M RON | 2,23 M RON |
| Rezultat net | 316,4 K RON | 406,7 K RON | 944,9 K RON | 1,50 M RON | 1,47 M RON | 220,6 K RON | 336,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,07 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,43 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,64 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 464,54 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,84 |
| Durata încasare (zile) | 95 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 79,7 K RON | 394,8 K RON | 20,2% |
| 2020 | 138,0 K RON | 772,8 K RON | 17,9% |
| 2021 | 663,8 K RON | 1,61 M RON | 41,3% |
| 2022 | 529,0 K RON | 2,03 M RON | 26,0% |
| 2023 | 832,6 K RON | 3,54 M RON | 23,5% |
| 2024 | 507,8 K RON | 2,05 M RON | 24,8% |
| 2025 | 523,8 K RON | 860,3 K RON | 60,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 483,0 K RON | 850,3 K RON | 1,51 M RON | 2,21 M RON | 2,44 M RON | 1,90 M RON | 2,64 M RON | ▲ 38,8% |
| Rezultat net | 316,4 K RON | 406,7 K RON | 944,9 K RON | 1,50 M RON | 1,47 M RON | 220,6 K RON | 336,6 K RON | ▲ 52,6% |
| Total active | 394,8 K RON | 772,8 K RON | 1,61 M RON | 2,03 M RON | 3,54 M RON | 2,05 M RON | 860,3 K RON | ▼ 58,0% |
| Capitaluri proprii | 316,6 K RON | 635,5 K RON | 945,2 K RON | 1,50 M RON | 2,71 M RON | 1,54 M RON | 336,8 K RON | ▼ 78,1% |
| Datorii totale | 79,7 K RON | 138,0 K RON | 663,8 K RON | 529,0 K RON | 832,6 K RON | 507,8 K RON | 523,8 K RON | ▲ 3,2% |
| Lichiditate curentă | 2,55 | 4,63 | 2,09 | 3,60 | 4,17 | 4,00 | 1,45 | ▼ 63,8% |
| Marjă netă (%) | 65,51 | 47,83 | 62,49 | 67,99 | 60,48 | 11,61 | 12,76 | ▲ 9,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 100 | 95 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (336,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,07 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.