Publicitate

MASIMO SRL

CUI: 13616445 J2000000779245 SRL Maramureş, Municipiul Baia Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13616445
Cod înmatriculare J2000000779245
EUID ROONRC.J2000000779245
Data înmatriculării 2000-12-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 26 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, Str. CIOCÎRLIEI, 8M

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Municipiul Baia Mare
Sector: 0
Stradă: Str. CIOCÎRLIEI
Număr: 8M

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 10.151.275 RON 10.263.152 RON 10.170.349 RON 62.115 RON 92.803 RON 3.087.853 RON 1.182.557 RON 1.905.296 RON 367.702 RON 2.732.640 RON 0 RON 1.638.133 RON 0 RON 12.489 RON 5
2024 13.418.962 RON 13.920.789 RON 13.751.438 RON 126.415 RON 169.351 RON 3.280.549 RON 1.049.362 RON 2.231.187 RON 352.566 RON 2.940.948 RON 0 RON 2.163.044 RON 0 RON 12.965 RON 4
2025 14.615.160 RON 14.680.604 RON 14.632.946 RON 29.638 RON 47.658 RON 3.407.863 RON 970.367 RON 2.437.496 RON 382.204 RON 3.038.216 RON 0 RON 2.381.996 RON 0 RON 12.557 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

MAROŞAN SIMONA ANCA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 9 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 89.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
14,62 M RON
Rezultat Net 2025
29,6 K RON
Total Active 2025
3,41 M RON
Scor Bonitate
58/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 58/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 10,15 M RON 13,42 M RON 14,62 M RON
Venituri totale 10,26 M RON 13,92 M RON 14,68 M RON
Cheltuieli totale 10,17 M RON 13,75 M RON 14,63 M RON
Rezultat net 62,1 K RON 126,4 K RON 29,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 17,19 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,80 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,80 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,12 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate970,4 K RON (28.5%)
Active circulante2,44 M RON (71.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,38 M RON
Numerar55,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 6,14
Durata încasare (zile) 60

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,3%
Marjă netă
0,2%
ROA
0,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,73 M RON 3,09 M RON 88,5%
2024 2,94 M RON 3,28 M RON 89,7%
2025 3,04 M RON 3,41 M RON 89,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

58
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 10,15 M RON 13,42 M RON 14,62 M RON ▲ 8,9%
Rezultat net 62,1 K RON 126,4 K RON 29,6 K RON ▼ 76,6%
Total active 3,09 M RON 3,28 M RON 3,41 M RON ▲ 3,9%
Capitaluri proprii 367,7 K RON 352,6 K RON 382,2 K RON ▲ 8,4%
Datorii totale 2,73 M RON 2,94 M RON 3,04 M RON ▲ 3,3%
Lichiditate curentă 0,70 0,76 0,80 ▲ 5,7%
Marjă netă (%) 0,61 0,94 0,20 ▼ 78,7%
Scor bonitate 50 63 58 ▼ 7,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (29,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 17,19 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 89.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate