Publicitate

CAM SA

CUI: 13864513 J2001000125094 SA Brăila, Municipiul Brăila
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13864513
Cod înmatriculare J2001000125094
EUID ROONRC.J2001000125094
Data înmatriculării 2001-04-11
Formă juridică SA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 25 ani
Salariați (2025) 10 angajați

Adresă

România, Brăila, Municipiul Brăila, ALEXANDRU VLAHUŢĂ, 1, 810186, Hala Depozitare -constructia C1

Țară: România
Județ: Brăila
Localitate: Municipiul Brăila
Stradă: ALEXANDRU VLAHUŢĂ
Număr: 1
Cod poștal: 810186
Completare adresă: Hala Depozitare -constructia C1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 4.447.002 RON 5.743.769 RON 5.441.317 RON 253.918 RON 302.452 RON 5.378.152 RON 1.339.521 RON 4.038.631 RON 1.618.274 RON 3.759.878 RON 2.838.003 RON 1.169.007 RON 0 RON 0 RON 22
2024 3.849.934 RON 4.986.119 RON 4.810.893 RON 145.831 RON 175.226 RON 6.706.986 RON 1.807.711 RON 4.899.275 RON 1.764.105 RON 4.942.881 RON 3.086.059 RON 1.754.672 RON 0 RON 0 RON 16
2025 3.433.846 RON 4.190.149 RON 3.978.825 RON 178.395 RON 211.324 RON 8.102.685 RON 1.578.890 RON 6.523.795 RON 1.942.500 RON 6.160.185 RON 3.428.203 RON 3.072.305 RON 0 RON 0 RON 10

Reprezentanți și administratori (1)

CRISTACHE DRAGOS GABRIEL
administrator
Brăila, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Brăila, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2 companii din județul Brăila. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
3,43 M RON
Rezultat Net 2025
178,4 K RON
Total Active 2025
8,10 M RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 4,45 M RON 3,85 M RON 3,43 M RON
Venituri totale 5,74 M RON 4,99 M RON 4,19 M RON
Cheltuieli totale 5,44 M RON 4,81 M RON 3,98 M RON
Rezultat net 253,9 K RON 145,8 K RON 178,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,90 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,06 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,50 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,32 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,58 M RON (19.5%)
Active circulante6,52 M RON (80.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,43 M RON
Creanțe3,07 M RON
Numerar23,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,00
Durata stocaj (zile) 364
Rotație creanțe (ori/an) 1,12
Durata încasare (zile) 327

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,2%
Marjă netă
5,2%
ROA
2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,76 M RON 5,38 M RON 69,9%
2024 4,94 M RON 6,71 M RON 73,7%
2025 6,16 M RON 8,10 M RON 76,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,45 M RON 3,85 M RON 3,43 M RON ▼ 10,8%
Rezultat net 253,9 K RON 145,8 K RON 178,4 K RON ▲ 22,3%
Total active 5,38 M RON 6,71 M RON 8,10 M RON ▲ 20,8%
Capitaluri proprii 1,62 M RON 1,76 M RON 1,94 M RON ▲ 10,1%
Datorii totale 3,76 M RON 4,94 M RON 6,16 M RON ▲ 24,6%
Lichiditate curentă 1,07 0,99 1,06 ▲ 6,8%
Marjă netă (%) 5,71 3,79 5,20 ▲ 37,2%
Scor bonitate 67 43 70 ▲ 62,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (178,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate