TERMOSTAR SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, Str. GRIGORE VENTURA, 3, W8, 2, 3, 35, 6200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.301.543 RON | 1.303.138 RON | 1.136.111 RON | 153.996 RON | 167.027 RON | 1.133.665 RON | 244.131 RON | 889.534 RON | 127.812 RON | 1.007.020 RON | 183.583 RON | 614.584 RON | 0 RON | 1.167 RON | 5 |
| 2024 | 846.302 RON | 846.308 RON | 1.175.811 RON | −354.892 RON | −329.503 RON | 823.514 RON | 211.640 RON | 611.874 RON | −227.080 RON | 1.051.764 RON | 350.451 RON | 174.505 RON | 0 RON | 1.170 RON | 5 |
| 2025 | 1.734.556 RON | 1.735.319 RON | 1.095.586 RON | 586.874 RON | 639.733 RON | 888.391 RON | 179.117 RON | 709.274 RON | 359.794 RON | 529.859 RON | 107.739 RON | 503.459 RON | 0 RON | 1.262 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 201 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,30 M RON | 846,3 K RON | 1,73 M RON |
| Venituri totale | 1,30 M RON | 846,3 K RON | 1,74 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,14 M RON | 1,18 M RON | 1,10 M RON |
| Rezultat net | 154,0 K RON | −354,9 K RON | 586,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,73 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,34 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,14 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,68 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,10 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,45 |
| Durata încasare (zile) | 106 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,01 M RON | 1,13 M RON | 88,8% |
| 2024 | 1,05 M RON | 823,5 K RON | 127,7% |
| 2025 | 529,9 K RON | 888,4 K RON | 59,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,30 M RON | 846,3 K RON | 1,73 M RON | ▲ 105,0% |
| Rezultat net | 154,0 K RON | −354,9 K RON | 586,9 K RON | ▲ 265,4% |
| Total active | 1,13 M RON | 823,5 K RON | 888,4 K RON | ▲ 7,9% |
| Capitaluri proprii | 127,8 K RON | −227,1 K RON | 359,8 K RON | ▲ 258,4% |
| Datorii totale | 1,01 M RON | 1,05 M RON | 529,9 K RON | ▼ 49,6% |
| Lichiditate curentă | 0,88 | 0,58 | 1,34 | ▲ 130,1% |
| Marjă netă (%) | 11,83 | -41,93 | 33,83 | ▲ 180,7% |
| Scor bonitate | 60 | 17 | 85 | ▲ 400,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (586,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.