AGRORUSTIC CONSTRUCT SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus, ŞUMUGIU, 136, 417279
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 9.485 RON | 67.253 RON | 65.648 RON | 1.520 RON | 1.605 RON | 164.074 RON | 69.777 RON | 94.297 RON | 16.197 RON | 45.137 RON | 13.867 RON | 28.798 RON | 102.740 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 19.665 RON | 39.800 RON | 38.530 RON | 873 RON | 1.270 RON | 143.539 RON | 77.918 RON | 65.621 RON | 17.070 RON | 34.105 RON | 14.275 RON | 34.026 RON | 92.364 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 28.038 RON | 44.894 RON | 40.923 RON | 3.184 RON | 3.971 RON | 112.688 RON | 59.849 RON | 52.839 RON | 20.254 RON | 13.174 RON | 14.323 RON | 28.753 RON | 79.260 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0149 Creşterea altor animale
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0149 — Creşterea altor animale
Top format din 24 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,5 K RON | 19,7 K RON | 28,0 K RON |
| Venituri totale | 67,3 K RON | 39,8 K RON | 44,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 65,6 K RON | 38,5 K RON | 40,9 K RON |
| Rezultat net | 1,5 K RON | 873 RON | 3,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 37,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,92 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,74 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,96 |
| Durata stocaj (zile) | 187 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,98 |
| Durata încasare (zile) | 374 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 45,1 K RON | 164,1 K RON | 27,5% |
| 2024 | 34,1 K RON | 143,5 K RON | 23,8% |
| 2025 | 13,2 K RON | 112,7 K RON | 11,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,5 K RON | 19,7 K RON | 28,0 K RON | ▲ 42,6% |
| Rezultat net | 1,5 K RON | 873 RON | 3,2 K RON | ▲ 264,7% |
| Total active | 164,1 K RON | 143,5 K RON | 112,7 K RON | ▼ 21,5% |
| Capitaluri proprii | 16,2 K RON | 17,1 K RON | 20,3 K RON | ▲ 18,7% |
| Datorii totale | 45,1 K RON | 34,1 K RON | 13,2 K RON | ▼ 61,4% |
| Lichiditate curentă | 2,09 | 1,92 | 4,01 | ▲ 108,5% |
| Marjă netă (%) | 16,03 | 4,44 | 11,36 | ▲ 155,9% |
| Scor bonitate | 70 | 62 | 90 | ▲ 45,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 37,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.