Publicitate

DELAP INVEST SRL

CUI: 14247443 J2001001323129 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 14247443
Cod înmatriculare J2001001323129
EUID ROONRC.J2001001323129
Data înmatriculării 2001-10-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 25 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, FABRICII DE ZAHĂR, 167, 400624

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: FABRICII DE ZAHĂR
Număr: 167
Cod poștal: 400624

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.211.506 RON 1.302.668 RON 1.307.863 RON −5.195 RON −5.195 RON 983.639 RON 35.751 RON 947.888 RON 118.423 RON 865.216 RON 253.903 RON 690.065 RON 0 RON 0 RON 5
2024 1.014.963 RON 1.171.108 RON 1.161.271 RON 8.566 RON 9.837 RON 670.743 RON 17.721 RON 653.022 RON 126.989 RON 543.754 RON 251.982 RON 392.070 RON 0 RON 0 RON 4
2025 958.467 RON 1.219.433 RON 1.200.719 RON 13.593 RON 18.714 RON 667.629 RON 889 RON 666.740 RON 141.183 RON 526.446 RON 241.196 RON 403.857 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

BUNTA AUREL HOREA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 12 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
958,5 K RON
Rezultat Net 2025
13,6 K RON
Total Active 2025
667,6 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,21 M RON 1,01 M RON 958,5 K RON
Venituri totale 1,30 M RON 1,17 M RON 1,22 M RON
Cheltuieli totale 1,31 M RON 1,16 M RON 1,20 M RON
Rezultat net −5,2 K RON 8,6 K RON 13,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 808,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,27 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,81 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,27 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate889 RON (0.1%)
Active circulante666,7 K RON (99.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri241,2 K RON
Creanțe403,9 K RON
Numerar21,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,97
Durata stocaj (zile) 92
Rotație creanțe (ori/an) 2,37
Durata încasare (zile) 154

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,0%
Marjă netă
1,4%
ROA
2,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 865,2 K RON 983,6 K RON 88,0%
2024 543,8 K RON 670,7 K RON 81,1%
2025 526,4 K RON 667,6 K RON 78,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,21 M RON 1,01 M RON 958,5 K RON ▼ 5,6%
Rezultat net −5,2 K RON 8,6 K RON 13,6 K RON ▲ 58,7%
Total active 983,6 K RON 670,7 K RON 667,6 K RON ▼ 0,5%
Capitaluri proprii 118,4 K RON 127,0 K RON 141,2 K RON ▲ 11,2%
Datorii totale 865,2 K RON 543,8 K RON 526,4 K RON ▼ 3,2%
Lichiditate curentă 1,10 1,20 1,27 ▲ 5,5%
Marjă netă (%) -0,43 0,84 1,42 ▲ 69,0%
Scor bonitate 44 65 65 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate