Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FADO 2001 IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Aleea Banu Udrea, 12, V95, 1, 1, 5, 0, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 149.988 RON | 149.988 RON | 165.325 RON | −16.838 RON | −15.337 RON | 79.591 RON | 0 RON | 79.591 RON | 72.250 RON | 7.341 RON | 56.561 RON | 2.023 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 110.783 RON | 110.783 RON | 157.807 RON | −48.131 RON | −47.024 RON | 53.957 RON | 0 RON | 53.957 RON | 24.120 RON | 29.837 RON | 36.329 RON | 1.421 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 201.640 RON | 206.640 RON | 199.915 RON | 4.657 RON | 6.725 RON | 54.985 RON | 0 RON | 54.985 RON | 28.776 RON | 26.209 RON | 25.535 RON | 1.421 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 201.116 RON | 213.116 RON | 185.926 RON | 25.059 RON | 27.190 RON | 80.688 RON | 0 RON | 80.688 RON | 53.835 RON | 26.853 RON | 27.091 RON | 1.521 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 269.598 RON | 269.598 RON | 227.934 RON | 38.968 RON | 41.664 RON | 111.088 RON | 0 RON | 111.088 RON | 77.802 RON | 33.286 RON | 20.697 RON | 1.521 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 338.258 RON | 338.258 RON | 284.664 RON | 47.337 RON | 53.594 RON | 137.461 RON | 0 RON | 137.461 RON | 106.118 RON | 31.343 RON | 35.524 RON | 4.378 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 278.592 RON | 278.592 RON | 278.199 RON | −2.318 RON | 393 RON | 113.632 RON | 0 RON | 113.632 RON | 53.989 RON | 59.643 RON | 10.585 RON | 3.689 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Top format din 1,100 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.318 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150,0 K RON | 110,8 K RON | 201,6 K RON | 201,1 K RON | 269,6 K RON | 338,3 K RON | 278,6 K RON |
| Venituri totale | 150,0 K RON | 110,8 K RON | 206,6 K RON | 213,1 K RON | 269,6 K RON | 338,3 K RON | 278,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 165,3 K RON | 157,8 K RON | 199,9 K RON | 185,9 K RON | 227,9 K RON | 284,7 K RON | 278,2 K RON |
| Rezultat net | −16,8 K RON | −48,1 K RON | 4,7 K RON | 25,1 K RON | 39,0 K RON | 47,3 K RON | −2,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 351,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,91 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,67 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,91 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 26,32 |
| Durata stocaj (zile) | 14 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 75,52 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,3 K RON | 79,6 K RON | 9,2% |
| 2020 | 29,8 K RON | 54,0 K RON | 55,3% |
| 2021 | 26,2 K RON | 55,0 K RON | 47,7% |
| 2022 | 26,9 K RON | 80,7 K RON | 33,3% |
| 2023 | 33,3 K RON | 111,1 K RON | 30,0% |
| 2024 | 31,3 K RON | 137,5 K RON | 22,8% |
| 2025 | 59,6 K RON | 113,6 K RON | 52,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150,0 K RON | 110,8 K RON | 201,6 K RON | 201,1 K RON | 269,6 K RON | 338,3 K RON | 278,6 K RON | ▼ 17,6% |
| Rezultat net | −16,8 K RON | −48,1 K RON | 4,7 K RON | 25,1 K RON | 39,0 K RON | 47,3 K RON | −2,3 K RON | ▼ 104,9% |
| Total active | 79,6 K RON | 54,0 K RON | 55,0 K RON | 80,7 K RON | 111,1 K RON | 137,5 K RON | 113,6 K RON | ▼ 17,3% |
| Capitaluri proprii | 72,3 K RON | 24,1 K RON | 28,8 K RON | 53,8 K RON | 77,8 K RON | 106,1 K RON | 54,0 K RON | ▼ 49,1% |
| Datorii totale | 7,3 K RON | 29,8 K RON | 26,2 K RON | 26,9 K RON | 33,3 K RON | 31,3 K RON | 59,6 K RON | ▲ 90,3% |
| Lichiditate curentă | 10,84 | 1,81 | 2,10 | 3,00 | 3,34 | 4,39 | 1,91 | ▼ 56,6% |
| Marjă netă (%) | -11,23 | -43,45 | 2,31 | 12,46 | 14,45 | 13,99 | -0,83 | ▼ 105,9% |
| Scor bonitate | 64 | 47 | 90 | 95 | 100 | 100 | 47 | ▼ 53,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 351,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.