CALCNET SRL
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Municipiul Galaţi, TRAIAN, 2, K, 4, parter, 63, 800043
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.011.114 RON | 1.030.981 RON | 1.020.267 RON | 596 RON | 10.714 RON | 310.339 RON | 6.102 RON | 304.237 RON | 205.848 RON | 82.043 RON | 76.567 RON | 217.826 RON | 22.448 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.114.496 RON | 1.114.503 RON | 1.077.442 RON | 3.597 RON | 37.061 RON | 372.968 RON | 3.851 RON | 369.117 RON | 209.444 RON | 163.524 RON | 110.704 RON | 247.674 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 866.219 RON | 862.296 RON | 842.390 RON | 490 RON | 19.906 RON | 328.422 RON | 2.567 RON | 325.855 RON | 209.935 RON | 118.534 RON | 118.467 RON | 206.809 RON | 0 RON | 47 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4666 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2620 — Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Top format din 6 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,01 M RON | 1,11 M RON | 866,2 K RON |
| Venituri totale | 1,03 M RON | 1,11 M RON | 862,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,02 M RON | 1,08 M RON | 842,4 K RON |
| Rezultat net | 596 RON | 3,6 K RON | 490 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 852,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,75 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,75 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,31 |
| Durata stocaj (zile) | 50 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,19 |
| Durata încasare (zile) | 87 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 82,0 K RON | 310,3 K RON | 26,4% |
| 2024 | 163,5 K RON | 373,0 K RON | 43,8% |
| 2025 | 118,5 K RON | 328,4 K RON | 36,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,01 M RON | 1,11 M RON | 866,2 K RON | ▼ 22,3% |
| Rezultat net | 596 RON | 3,6 K RON | 490 RON | ▼ 86,4% |
| Total active | 310,3 K RON | 373,0 K RON | 328,4 K RON | ▼ 11,9% |
| Capitaluri proprii | 205,8 K RON | 209,4 K RON | 209,9 K RON | ▲ 0,2% |
| Datorii totale | 82,0 K RON | 163,5 K RON | 118,5 K RON | ▼ 27,5% |
| Lichiditate curentă | 3,71 | 2,26 | 2,75 | ▲ 21,8% |
| Marjă netă (%) | 0,06 | 0,32 | 0,06 | ▼ 81,3% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | 77 | ▼ 9,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (490 RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.75), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.